Szukaj

Jak się wita Jean-Claude Juncker? To co pokazał w Watykanie, to tylko fragment jego „umiejętności” [WIDEO]

01-04-2017 16:08
Jean-Claude Juncker wita się z unijnymi przywódcami Fot. Politicspain / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Szef Komisji Europejskiej słynie ze swojego dziwnego zachowania w czasie wystąpień publicznych. Ostatnio Jean-Claude Juncker wywołał lawinę negatywnych komentarzy po wizycie w Watykanie. Jednak jak wielu podkreśla, brak poszanowania jakichkolwiek zasad etykiety jest charakterystyczny dla unijnego polityka.

W czasie ostatniej wizyty unijnych polityków w Watykanie osobą, która przyciągnęła największą uwagę mediów był Jean-Claude Juncker. Szef Komisji Europejskiej najpierw rozsiadł się na krześle jak żul pod budką z piwem, a później niemal rzucił się na papieża, próbując go wyściskać jak dobrego kolegę. Spora część mediów komentując skandalicznie zachowanie polityka, sugerowała, że był pijany.

Poniższa kompilacja pokazuje, że to tylko próbka tego, co zazwyczaj prezentuje unijny polityk. Na filmie widać, jak Juncker wita się z przywódcami państw członkowskich. Całowanie w głowie, porównywania krawatów, ciągnięcie na rękę, popychanie i dawanie przysłowiowego „liścia” to standardowe zachowania, których można spodziewać się po szefie KE.

Koniecznie przeczytaj: Posłanka PO stwierdziła, że „nie życzy sobie”, aby Korwin-Mikke uczestniczył w posiedzeniu komisji sejmowej [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Warto przeczytać: Rzeczpospolita: Le Pen chce likwidować UE z Kaczyńskim. Rzecznik PiS dementuje „rewelację” gazety

Podziel się