Szukaj

Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego

14-03-2017 09:16
Budyek Komisji Europejskiej, Bruksela
Podziel się

Europoseł wybrany z listy Platformy Obywatelskiej nie będzie już członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego.

Stanowiska obejmą inni politycy tej partii: Michał Boni i Julia Pitera. W ocenie byłego kandydata polskiego rządu na szefa Rady Europejskiej to przejaw łamania prawa.

Europoseł w swoim wpisie w internecie wyjaśnił, że nawet przy zmianie barw partyjnych członkostwo w obu komisjach powinno być zachowane. W wymienionym wyżej przypadku tak się nie stało. Julia Pitera w myśl nowego rozdania otrzyma funkcję w komisji spraw zagranicznych a Michał Boni będzie brał udział w pracach komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Międlar jako… aktor w serialu paradokumentalnym. „No i po ch*j żeś pan dzwonił?” [WIDEO]

Czytaj też: Mazurek udowodnił posłance PO hipokryzję. „Czy nie jest czyste partyjniactwo?” [WIDEO]

Działania władz PO są konsekwencją wydarzeń, jakie rozegrały się podczas ostatniego szczytu przywódców państw wchodzących w skład UE, w którym zdecydowano o przedłużeniu mandatu Donalda Tuska. Jedynym rywalem do tego stanowiska był Janusz Saryusz - Wolski. W rezultacie polityk nie tylko musiał pożegnać się z członkostwem w PO, ale także w Europejskiej Partii Ludowej.

Warto przeczytać: Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmiesza się w radiu. „Miało się popierać Polaka, to się stawia Saryusza-Wolskiego” [WIDEO]

Podziel się