Szukaj

Izraelski rabin o pożarze katedry Notre Dame. „Chrześcijaństwo jest naszym wrogiem numer jeden”

19-04-2019 15:17
Rabin Aviner Fot. Ariel Horowitz / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Ortodoksyjny, urodzony w Lyonie, izraelski rabin Shlomo Aviner zabrał głos ws. pożaru katedry Notre Dame. Jak zasugerował, to zdarzenie jest karą za palenie ksiąg Talmudu przez francuskich księży na placu tej świątyni.

Jak donosi „Times of Israel”, znany ze ekstremistycznych poglądów rabin zasugerował, że pożar jest boską zemstą za palenie ksiąg Talmudu przez katolickich księży w Paryżu przed 800 laty:

Pierwsze wielkie palenie Talmudu miało miejsce w Paryżu, właśnie tam, na placu katedry Notre Dame. Był to wynik procesu paryskiego, w którym żydowscy mędrcy byli zmuszani do debaty z chrześcijańskimi mędrcami, a rezultatem było spalenie Talmudu. Tomy Talmudu sprowadzono w 20 wozach i tam spalono w sumie 1200 tomów. Tak więc ogień demonstruje, iż jest sprawiedliwość i jest Sędzia.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec spod Notre Dame był nagradzanym przez UE dziennikarzem

Czytaj też: Izraelski rabin: „Tora nakazuje homoseksualizm karać śmiercią”

W dalszej części wypowiedzi nie oszczędził ostrych słów wobec chrześcijan:

Chrześcijaństwo jest naszym wrogiem numer jeden w historii. Próbowali nas nawrócić przez argumenty i siłą, zorganizowali inkwizycję przeciwko nam, palili Talmud, wypędzali, organizowali pogromy. Zachodni antysemityzm czerpie z nienawiści chrześcijaństwa do „morderców Boga”. Miał także rolę w Holokauście.

Warto przeczytać: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Podziel się