Szukaj

Izraelski minister dolewa oliwy do ognia: „Polski rząd odwołał moją wizytę, bo wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony”

06-02-2018 03:11
Naftali Bennett Fot. The Israel Project / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Naftali Bennett w swoim poniedziałkowym oświadczeniu potwierdził, że rząd w Warszawie anulował jego wizytę w Polsce. Izraelski minister edukacji skomentował to w skandaliczny sposób.

Polski rząd odwołał moją wizytę, ponieważ wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony - napisał Naftali Bennett w oświadczeniu, które pojawiło się w poniedziałek wieczorem.

Wcześniej rzeczniczka polskiego rządu Joanna Kopcińska potwierdziła, że do wizyty polityka nie dojdzie.

Izraelskie media podawały, że minister edukacji i jednocześnie lider ortodoksyjnej partii Żydowski Dom przyjedzie w środę do Polski.

Koniecznie przeczytaj: Izraelska minister wspomina spotkanie z Lechem Kaczyńskim: „Przebaczyliście Niemcom, bo wam zapłacili. W sposób cyniczny winą obarczyliście nas Polaków”

Czytaj też: Mosze Arens, były izraelski minister broni dobrego imienia Polski. W artykule skierowanym do Izraelczyków tłumaczy, ile nam zawdzięczają

Times of Israel napisał, że Bennett zapowiedział, iż podczas tej wizyty w naszym kraju będzie mówił o udziale Polaków w mordowaniu Żydów:

Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła - polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu – brzmiały słowa polityka cytowane przez anglojęzyczny portal.

Izraelskie media podawały także, że polityk miał się spotkać w Polsce z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, z polskimi studentami, a także odwiedzić Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie.

Warto przeczytać: Niepokojące słowa ministra spraw zagranicznych. O Polsce w Izraelu mówi się źle i… nikt nie zamierza tego zmienić? [WIDEO]

Podziel się