Szukaj

To trzeba zobaczyć. Osamotniona izraelska żołnierka w starciu z 30 ortodoksyjnymi Żydami [WIDEO]

18-10-2017 18:35
Izraelska żołnierka w starciu z 30 ortodoksyjnymi Żydami Fot. YWN / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Grupa ortodoksyjnych Żydów protestujących w Jerozolimie zaatakowała żołnierkę, która próbowała utorować drogę przejeżdżającym autom. 30 młodych mężczyzn nie było sobie w stanie poradzić z jedną kobietą.

W Izraelu przybierają na silne protesty ortodoksów, którzy chcą uniknąć obowiązkowego poboru do wojska. Niedawno wprowadzone przepisy pozwalają wojsku zatrzymywać uczniów szkół talmudycznych, którzy odmawiają służby.

Grupa 30 mężczyzn z sekty charedim zablokowała jedną z ulic w stolicy kraju. Interweniowała młoda żołnierka, która chciała utorować drogę dla przejeżdżających aut. O jej starciu z ortodoksami, którzy zaczęli ją kopać i wyzywać pisał m.in. „Washington Post”.

Koniecznie przeczytaj: Pozory mylą. Imigrant, który zaatakował młodą dziewczynę musiał się zdziwić. Napastnik nie miał szans w starciu z mistrzynią walk MMA

Czytaj też: Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo. Sprawca nie został nawet ukarany

Wideo z Golan broniącą się przed grupą mężczyzn plujących na nią, obrażających m.in. wulgarnym słowem "sziksa" i kopiących od tyłu trafiło do serwisów informacyjnych w Izraelu. We wtorek 17 października można je było zobaczyć w głównych wydaniach wiadomości telewizyjnych – donosi dziennik.

Golan rozmowie z mediami tłumaczyła, że najpierw usiłowała przekonać protestujących mężczyzn, by się rozeszli. Szybko jednak sytuacja się zaogniła.

Zaatakowali mnie, więc moim obowiązkiem jako żołnierza, cywila i kobiety, niezależnie od stroju i wieku, była obrona. Tak samo zachowałabym się w każdej innej sytuacji tego typu – opisywała żołnierka.

Warto przeczytać: Heroiczny wyczyn mieszkanki Krakowa. Kobieta uratowała 18-letnią dziewczynę, która topiła się w lodowatej Wiśle

Podziel się