Szukaj

Szokujące nagranie wyciekło do mediów. Izraelscy żołnierze cieszą się z trafienia nieuzbrojonego cywila. „Łoooo! Ale mamy wideo! Skur***n” [wideo]

15-04-2018 17:31
Izraelskie wojsko strzela do nieuzbrojonego Palestyńczyka Fot. Judah Ari Gross / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Izraelskie media obiegło nagranie, na którym widać, jak izraelski snajper strzela do nieuzbrojonego Palestyńczyka. Kiedy trafia, towarzyszący mu żołnierze krzyczą z zachwytu. Choć nagranie pochodzi z grudnia, to opublikowane teraz wywołało prawdziwą burzę.

Na zarejestrowanym przez samych żołnierzy filmie widać moment zastrzelenia Palestyńczyka znajdującego się po drugiej stronie płotu. Słyszymy też konwersację między izraelskimi żołnierzami.

Gdy tylko się zatrzyma, zdejmij go. Masz go na celowniku?

- pyta jeden z nich snajpera.

Zdejmuj tego w różowym

- mówi żołnierz.

Nie, celuję do tego w niebieskim

- odpowiada strzelec.

Snajper oddaje strzał i mężczyzna za płotem upada na ziemię.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne słowa prezydenta Reuvena Riwlina o Polsce i Polakach oficjalnie potwierdzone. Do mediów rozsyłało je izraelskie MSZ [foto]

Czytaj też: Ukraińskie władze chcą zapewnić bezpieczeństwo integralność swojego terytorium. Wyślą wojsko na teren zamieszkały przez ... Węgrów

Żołnierze są zachwyceni.

Łoooo! Ale mamy wideo! Taak! Skur***n

- wykrzykują wojskowi.

Ale legendarne wideo. Zobacz, biegną go ewakuować. Dostał w głowę. Nagrywaj. Wow!

- dodają.

Aż wyleciał nogami do góry

- śmieje się jeden z izraelskich żołnierzy.

Nagranie z angielskim tłumaczeniem umieścił na Twitterze dziennikarz „Times od Izrael”
Judah Ari Gross.

Zachowanie żołnierzy wywołało burzę, a działania izraelskiego wojska po raz kolejny zostały krytykowane przez opinię międzynarodową. Co ciekawe, inne zdanie mają izraelskie władze oraz wojsko, które potępiły jedynie fakt… nagrywania całego zdarzenia.

Jak informuje Reuters, samo postrzelenie Palestyńczyka wojskowi ocenili jako „wzorowe”. Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman, którego słowa cytuje dziennikarz Ben White, powiedział, że „snajper zasługuje na medal, a autor nagrania na naganę”.

Jesteśmy najbardziej moralną armią na świecie, ale czasem na linii frontu, pod wpływem stresu, pojawia się agresja. To zrozumiałe

- dodał minister.

Tymczasem sytuacja w Gazie jest w ostatnich dniach coraz bardziej dramatyczna. Jak podaje Reuters, od wybuchu protestów pod koniec marca wojsko izraelskie zastrzeliło 32 Palestyńczyków ze Strefy Gazy i raniło setki innych.

Warto przeczytać: Izraelski dziennikarz potwierdził, że USA interweniowało ws. ataków środowisk żydowskich na Polskę. „Administracja Trumpa chciała, by Izrael wygasił ten spór”

Podziel się