Szukaj

„Dzisiaj kobiety są niczym. Mają ograniczony umysł”. Obraźliwy wykład rabina w szkole wojskowej w Izraelu [WIDEO]

09-02-2018 10:59
Kobiety w Izraelskim wojsku Fot. Israel Defense Forces / wikimedia.com / CC BY 2.0
Podziel się

Dotychczas można było usłyszeć o kolejnych niezwykle absurdalnych twierdzeniach islamskich imamów. Tymczasem okazuje się, że i również rabini potrafią wygłosić niezwykle kontrowersyjną mowę. Otóż jeden z żydowskich wykładowców pracujących w Bnei David, szkole przygotowującej do służby w wojsku, pokusił się o stwierdzenie, że współczesne kobiety są dosłownie „niczym”.

W swoim przemówieniu wygłoszonym w ramach lekcji dotyczącej duchowych i intelektualnych zdolności kobiet, rabin Yosef Kalner dodał również, że obecne przedstawicielki płci pięknej posiadają ograniczoną duchowość, która osiąga niezwykle mierny poziom. Ponadto stwierdził, również kobiety cechują się także słabym umysłem i brakiem przypisywanej im intuicji.  

W tym wykładzie rabin Kalner powiedział również, że „odpowiadają one znacznie bardziej za wypadki drogowe niż mężczyźni, ponieważ nie posiadają zdolności przewidywania tego, co się może za chwilę wydarzyć”.

Koniecznie przeczytaj: Naczelny rabin Ukrainy zaapelował, aby izraelskie władze „ukarały” Polskę. W wystosowanej prośbie posłużył się kłamliwymi twierdzeniami

Czytaj też: Skandaliczna i kłamliwa wypowiedź rabina Moskwy. „Polacy mordowali Żydów wracających z obozów koncentracyjnych” [WIDEO]

Swoją negatywną opinię o kobietach rabin uzasadnił tym, „że zaledwie kilka kobiet zdobyło Nagrody Nobla i niewiele jest dyrektorami firm”.

Głoszone przez tego żydowskiego duchownego poglądy spotkały się ze zdecydowaną krytyką ze strony partii obecnego ministra edukacji Naftali Bennetta. Działacze tego ugrupowania uznali je za obraźliwe i potępili ich publiczne prezentowanie.

Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwsza tego rodzaju wypowiedź na temat kobiet. Wcześniej już założyciel i pierwszy dziekan tej placówki militarnej, rabin Yigal Levenstein równie negatywnie wypowiadał się na temat przedstawicielek płci pięknej wstępujących do wojska. 

Poniżej wykład rabina Yosefa Kalnera:

  

 

 

 

 

Warto przeczytać: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Podziel się