Szukaj

„Dzisiaj kobiety są niczym. Mają ograniczony umysł”. Obraźliwy wykład rabina w szkole wojskowej w Izraelu [WIDEO]

09-02-2018 10:59
Kobiety w Izraelskim wojsku Fot. Israel Defense Forces / wikimedia.com / CC BY 2.0
Podziel się

Dotychczas można było usłyszeć o kolejnych niezwykle absurdalnych twierdzeniach islamskich imamów. Tymczasem okazuje się, że i również rabini potrafią wygłosić niezwykle kontrowersyjną mowę. Otóż jeden z żydowskich wykładowców pracujących w Bnei David, szkole przygotowującej do służby w wojsku, pokusił się o stwierdzenie, że współczesne kobiety są dosłownie „niczym”.

W swoim przemówieniu wygłoszonym w ramach lekcji dotyczącej duchowych i intelektualnych zdolności kobiet, rabin Yosef Kalner dodał również, że obecne przedstawicielki płci pięknej posiadają ograniczoną duchowość, która osiąga niezwykle mierny poziom. Ponadto stwierdził, również kobiety cechują się także słabym umysłem i brakiem przypisywanej im intuicji.  

W tym wykładzie rabin Kalner powiedział również, że „odpowiadają one znacznie bardziej za wypadki drogowe niż mężczyźni, ponieważ nie posiadają zdolności przewidywania tego, co się może za chwilę wydarzyć”.

Swoją negatywną opinię o kobietach rabin uzasadnił tym, „że zaledwie kilka kobiet zdobyło Nagrody Nobla i niewiele jest dyrektorami firm”.

Koniecznie przeczytaj: Naczelny rabin Ukrainy zaapelował, aby izraelskie władze „ukarały” Polskę. W wystosowanej prośbie posłużył się kłamliwymi twierdzeniami

Czytaj też: Skandaliczna i kłamliwa wypowiedź rabina Moskwy. „Polacy mordowali Żydów wracających z obozów koncentracyjnych” [WIDEO]

Głoszone przez tego żydowskiego duchownego poglądy spotkały się ze zdecydowaną krytyką ze strony partii obecnego ministra edukacji Naftali Bennetta. Działacze tego ugrupowania uznali je za obraźliwe i potępili ich publiczne prezentowanie.

Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwsza tego rodzaju wypowiedź na temat kobiet. Wcześniej już założyciel i pierwszy dziekan tej placówki militarnej, rabin Yigal Levenstein równie negatywnie wypowiadał się na temat przedstawicielek płci pięknej wstępujących do wojska. 

Poniżej wykład rabina Yosefa Kalnera:

  

 

 

 

 

Warto przeczytać: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Podziel się