Szukaj

Islamski duchowny tłumaczy, jak... bić żonę. „Istnieje swoista etykieta kar cielesnych” [WIDEO PL]

07-12-2016 16:58
Islamski duchowny tłumaczy, jak bić żonę Fot. Polish Express / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Czy islam dopuszcza przemoc wobec kobiet? Ciężko się nie zgodzić, kiedy obejrzy się to nagranie. Muzułmański duchowny krok po kroku tłumaczy, kiedy i jak mąż powinien bić swoją żoną, podkreślając przy tym, że takie zachowanie jest wyrazem szacunku wobec kobiety.

Nakładając na nie kary cielesne, Allah okazuje im szacunek – twierdzi islamski duchowny.

Sa’d Arafat zaznacza jednak, że są pewne obostrzenia związane z biciem żony. Dla przykładu nie można jej uderzyć w twarz, aby nie oszpecić kobiety – to też jest wyrazem szacunku według muzułmańskiego duchownego.

Muzułmanin wykazuje też, że „bicie ma na celu wyegzekwowanie posłuszeństwa wobec męża”. Okazuje się, że w islamie „istnieje swoista etykieta kar cielesnych”, nie można np. kobiecie… wydłubać oczu.

Koniecznie przeczytaj: Maroko: kontrowersyjny poradnik dla kobiet wycofany z emisji [WIDEO]

Czytaj też: Miriam Shaded o obrzezaniu kobiet i stosunku muzułmanów do tego okrutnego procederu

Po kolejnych wskazówkach, jak „prawidłowo” bić żonę, muzułmanin jeszcze raz podkreśla, że „wszystko to ma na celu uszanowanie kobiety, nauczenie dyscypliny”.

Na końcu swojego wywodu Sa’d Arafat zaznacza, że tak naprawdę jest jeden powód, dla którego mężczyzna może pobić żonę – kiedy kobieta nie chce spać z własnym mężem, ponieważ „to jedyna rzecz bez której mężczyzna nie może funkcjonować”.

Warto przeczytać: Mleczko oskarżony o seksizm i szowinizm po opublikowaniu satyrycznego rysunku z podpisem „Molestowanie brzydkich kobiet powinno być karne łagodniej”

Podziel się