Szukaj

Islamscy kamikaze. Polak w Syrii: „Z tym się nie da walczyć” [WIDEO]

28-05-2017 14:10
Kamikaze ISIS, Syria Fot. Gniew Eufratu / youtube / screen YouTube
Podziel się

Polski żołnierz, walczący z islamistami w Syrii, opublikował nagranie ukazujące samobójczy atak bojowników ISIS. „Nie da się z tym walczyć” – komentuje metody islamistów.

Na nagraniu widać czterech islamistów, którzy z podniesionymi rękami zmierzają w kierunku kurdyjskiego posterunku. Wyraźnie zamierzają się poddać.

Jednak kiedy Kurdowie, zgodnie z procedurą, nakazali im podniesienie koszul, by sprawdzić, czy nie są uzbrojeni lub obwieszeni materiałami wybuchowymi, islamiści nie posłuchali. Cały czas zbliżali się do posterunku.

Kurdowie otworzyli do nich ogień. Już po pierwszych strzałach nastąpiła eksplozja.

Koniecznie przeczytaj: Archer dla TVP: „Wyślemy ich do piekła” [WIDEO]

Czytaj też: Walczy przeciw ISIS… śpiewając „Orła Cień”. Nagranie z pola bitwy potwierdza obecność Polaków w Syrii [WIDEO]

Do zdarzenia doszło na początku maja, podczas walk o miasto Tabqa.

O próbie samobójczego ataku na Facebooku poinformował Archer, Polak walczący w Syrii w Grupie Zadaniowej „Gniew Eufratu”. Napisał też m.in. o używanych przez ISIS do ataków tzw. VBIED-ach.

VBIEDy to na froncie niestety codzienność… Bardzo grubo opancerzony samochód lub ciężarówka wypełniona ładunkami wybuchowymi prowadzona przez islamistę, który ma za zadanie dotrzeć do strategicznego miejsca – budynku, oddziału lub grupy pojazdów. W momencie osiągnięcia celu terrorysta wciska detonator i wysadza pojazd wraz z ładunkiem zdolnym niejednokrotnie to zrównania budynków w zasięgu 30 metrów z ziemia i ranienia ludzi odłamkami do nawet 500 metrów. Nie da się z tym walczyć- napisał Archer.

Na swoim koncie FB zamieścił też inny film – kompilację ujęć z drona z ubiegłego roku, zawierającą ataki VBIED-ów na pozycje kurdyjskie.

Warto przeczytać: Krwawy i podstępny atak bojowników Państwa Islamskiego w Iraku. Przebrali się za policjantów

Podziel się