Szukaj

To się nie mieści w głowie. Niemiecki sędzia usunął krzyż z sali rozpraw, aby... nie urazić islamisty. Afgańczyk wcześniej groził śmiercią chrześcijaninowi

31-01-2018 13:15
Sędzia w Bawarii usunął krzyż podczas procesu islamisty
Podziel się

Młody Afgańczyk był sądzony w Bawarii za groźby zabójstwa kierowane do nawróconego na chrześcijaństwo rodaka. Na czas procesu z sali usunięto krzyże.

W salach sądowych katolickiej Bawarii wiszą na ścianach krzyże. Niestety i tam zdarzają się przypadki usuwania ich na czas trwania niektórych przewodów sądowych.

Tak właśnie było w czasie procesu 21-letniego Afgańczyka, przyznającego się do związków z talibami, oskarżonego o kierowanie gróźb zabójstwa do mieszkającego w tym samym ośrodku dla uchodźców rodaka, nawróconego z islamu na chrześcijaństwo.

Koniecznie przeczytaj: Pamięć o księżach pomordowanych przez komunistów jest bardzo niewygodna dla hiszpańskiej lewicy. Właśnie usunęli krzyż poświęcony ofiarom

Czytaj też: Szokująca sytuacja w Szwecji. Ofiara brutalnego gwałtu zmarła tuż przed rozpoczęciem procesu. Gwałciciel… tylko na tym skorzystał!

Sędzia Klaus-Jürgen Schmidt przed procesem usunął z sali sądowej krzyż. Wyjaśniając swoją decyzję, przytoczył wyjątkowo absurdalną argumentację:

Jak skłonić młodego człowieka, który odmawia innemu z powodu jego wiary prawa do życia, oraz twierdzi, że jest Talibem, do tego by zrozumiał, że w Niemczech religia nie stoi ponad świeckim prawem i sądownictwem? Nie ma żadnego dżihadu między muzułmanami i chrześcijanami. Dlatego uznałem za słuszne, by nie sądzić go pod widocznym krzyżem.

Niestety, nawet po skończonym procesie, krzyż nie wrócił na salę rozpraw. Obecnie wisi na sądowym korytarzu.

Warto przeczytać: Szwecja: 17-letnie „dziecko” w czasie procesu zeznało, że dźgnęło nożem, bo „lubi mordować”. Nie tylko wiek jest tutaj absurdem [FOTO]

Podziel się