Szukaj

ISIS przeprosiło za ostrzelanie izraelskich żołnierzy

28-05-2017 13:29
Flaga ISIS
Podziel się

Były minister obrony Izraela przypomniał o zdarzeniu z końca ubiegłego roku, kiedy islamiści zaatakowali izraelskie wojsko i… natychmiast za to przeprosili.

Do zdarzenia miało dojść w listopadzie. Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego ostrzelali pozycje Sił Obronnych Izraela (IDF) na Wzgórzach Golan. Zaczęło się od wymiany ognia, po czym IDF z pomocą samolotów wojskowych i czołgów dokonało kontruderzenia, w wyniku którego zginęło 4 islamistów.

Mosze Ja`alon, były izraelski minister obrony, w sobotę podczas rozmowy z dziennikarzami prawdopodobnie przypadkowo wygadał się, że po incydencie ISIS wystosowało do izraelskiej armii… przeprosiny.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy odkryli, jak ISIS infiltruje uchodźców

Czytaj też: Czeczen z Białegostoku usłyszał zarzut walki w szeregach ISIS

Nie zdradził jednak, w jaki sposób do tego doszło. Komentarza odmówiły także izraelskie siły zbrojne. Zgodnie z izraelskim prawem, komunikowanie się z ISIS jest nielegalne.

W przeszłości izraelscy politycy przynajmniej kilka razy przyznawali, że ich kraj wspiera organizacje zbrojne funkcjonujące na terenie Syrii, między innymi zabierając rannych do swoich szpitali. Państwo Islamskie walczy głównie z Hezbollahem, wojskami syryjskimi i irackimi.

Warto przeczytać: Islamiści z ISIS boją się śmierci z ręki kobiety [WIDEO]

Podziel się