Szukaj

Internauci pod wrażeniem odwagi młodej Iranki. Oto jak zareagowała na interwencję islamskiej policji moralnej [wideo]

12-06-2018 09:29
Młoda Iranka beszta policją moralną Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać reakcję młodej Iranki, zaatakowanej przez szariacką policję moralną. Kobietom w czarnych nikabach nie spodobało się, że dziewczyna nie ma zakrytej głowy.

W Iranie coraz więcej kobiet nie zgadza się żyć według surowych nakazów islamu. Znakiem walki z opresją jest m.in. publiczne ściąganie hidżabu – muzułmańskiego nakrycia głowy.

Tym razem swój sprzeciw postanowiła zamanifestować młoda Iranka. Dziewczyna atakowana przez grupę muzułmanek zakrytych od stóp do głów odpowiedziała bardzo stanowczo. Wściekła krzyczała w stronę kobiecej policji moralnej, że nie mają prawa jej nic nakazywać, bo nie są jej rodzicami. Młoda kobieta broniąc się, posłała nawet solidnego kopniaka w stronę radykalnych muzułmanek.

Koniecznie przeczytaj: Holenderska policja strzela do imigranta z maczetą. Muzułmanin krzyczy „Allahu Akbar” [WIDEO]

Czytaj też: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

Internauci komentując nagranie, chwalą postawę dziewczyny. Zaznaczając że to jest prawdziwa odwaga i walka o prawa kobiet, w odróżnieniu od tego co prezentują feministki na Zachodzie.

Nagrane poniżej:

Warto przeczytać: Grecja jak strefa wojny. Dantejskie sceny na ulicach miast. Ogromne zamieszki i starcia z policją w rocznicę śmierci nastolatka [WIDEO]

Podziel się