Szukaj

Szwecja: Irakijka wykorzystała wady systemu socjalnego. Pobierała zasiłki żyjąc swoim kraju

08-08-2018 19:39
Szwecja Fot. Stefan Lins / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformowała gazeta „Kristianstadsbladet”, pewna 40-letnia Irakijka wykorzystała wady szwedzkiego systemu socjalnego, dzięki czemu w ciągu czterech lat zarobiła 50 tys. euro. Co ciekawe, rzeczona suma trafiła w jej ręce w formie zasiłków, które odbierała, mieszkając swoim kraju.

Z relacji mediów wynika, że Irakijka przybyła do Szwecji jak uchodźca. Wówczas złożyła wnioski o przyznanie wszystkich dostępnych programów socjalnych. Gdy otrzymała pozytywną decyzję, spokojnie wróciła do swojego kraju. Oczywiście nie zgłosiła tego faktu szwedzkim urzędników, dlatego też świadczenia, które je przyznano, odbierała już w swojej ojczyźnie. 

Jak ustalono, w latach 2013-2017 kobieta otrzymała w sumie 521,037 koron szwedzkich, czyli około 50 000 euro w ramach zasiłków: mieszkaniowego, rodzicielskiego, porodowego, oraz dodatku na dziecko.   

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Lewicowy dziennikarz zachęca do przyjmowania kolejnych imigrantów. „Dzięki temu unikniemy pożarów w przyszłości”

Czytaj też: Szwecja znowu płonie. W ciągu jednej nocy zamaskowani sprawcy podpalili ponad 88 aut. Są nagrania [wideo]

Szwedzcy urzędnicy odkryli to oszustwo, dzięki analizie porównawczej listy beneficjentów socjalu oraz danych posiadanych przez straż graniczną.

Szwedzcy śledczy przygotowali już akt oskarżenia liczący łącznie 66 stron. Problemem jest jednak to, że kobieta otrzymała pieniądze po załatwieniu odpowiednich formalności. Nie wiadomo więc, jak zostanie zmuszona do oddania tej kwoty.

Warto przeczytać: Przerażające doniesienia. Polak urodzony w Szwecji mówi, jak naprawdę wygląda sytuacja w tym kraju [wideo]

Podziel się