Szukaj

Izraelska gazeta napisała o filmie „Polski Holokaust”. Takiej reakcji Żydzi chyba się nie spodziewali. Miażdżąca odpowiedź internautów, którzy stanęli w obronie Polski

23-02-2018 16:56
Ruderman Family Foundation Fot. Hanoch Daum / Facebook / screen
Podziel się

Na portalu internetowym izraelskiej gazety „The Jerusalem Post” opublikowano artykuł dotyczący filmu „Polish Holocaust”. W tekście zacytowano między innymi Jonnego Danielsa, który krytycznie wyraził się o produkcji. Interesujące są również komentarze - internauci wyjątkowo dosadnie podsumowali prowadzoną przez środowiska żydowskie antypolską kampanię.

Autorem artykułu jest Tamara Zieve, która opisuje, w jakiej atmosferze został opublikowany film „Polish Holocaust”. Dziennikarka zaznacza, że w naszym kraju nowelizowana jest ustawa o IPN, a Fundacja Rodziny Rudermanów nagrała materiał mający przestrzec innych Żydów przed zmianami w polskim prawie.

Z dalszej części tekstu wynika jednak, że film według jej opinii jest mocno przesadzony, a określenie „polskie obozy” faktycznie nie powinno zostać użyte. W artykule zacytowany został również Jonny Daniels, który stwierdził:

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne zalecenia dziennikarza „Jerusalem Post” dla Polski. Poziomem tekstu zażenowany jest nawet Jonny Daniels: „To nieprzyzwoite”

Czytaj też: Dziennik „Jerusalem Post” opublikował skandaliczny tekst szkalujący nasz kraj. „Polacy traktowali Żydów tak samo brutalnie jak naziści” [foto]

Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z tą ustawą czy nie, termin „polski Holokaust” jest całkowicie nie do przyjęcia.

Ponadto szef fundacji From The Depths dodał:

Holocaust został w całości popełniony przez niemieckich nazistów. Nie można obwiniać o to Polski. Jest to wybielanie historii i marginalizowanie zbrodnie rzeczywistych sprawców, niemieckich nazistów.

Pod artykułem głos zabrało wielu internautów. Najbardziej popularne komentarze nie zostawiają na autorach filmu „Polish Holocuast” suchej nitki. Oto niektóre opinie:

To jest tak brzydkie i haniebne, co robicie Żydzi. Pokazujecie najgorszą, najbrzydszą twarz, jaką może mieć człowiek. Straciłem dla Was cały szacunek. Nie zasługujecie już na dyskusję. Chodzi tylko o pieniądze, prawda? Prawda historyczna, szacunek dla przodków nie ma dla Was znaczenia. Wspierałem Was. Do teraz. Nigdy więcej.

Kiedy Polska ostrzegała USA, że miliony są zabijane przez Niemców, że powstały tam obozy zagłady, USA nie chciało słuchać. Organizacje żydowskie w USA również nie słyszały ludzi umierających w Polsce. Jedynym polskim Holokaustem było to, że 17% polskiej ludności zostało zabitej przez Niemców i Rosjan. Holokaust nie jest żydowskim Holokaustem, ale w rzeczywistości Holokaustem polskim i żydowskim.

Z kolei na facebookowym profilu Hanoch Daum, gdzie również został umieszczony film, wypowiedziało się wielu polskich internautów. Oto najpopularniejszy komentarz:

Zadziwiające. W filmiku o Holokauście nie pada ani razu nazwa NIEMCÓW czyli sprawców... #germandeathcamp

Warto przeczytać: Jak widać nawet współpracę z Niemcami da się wybielić. „Polacy kolaborowali z chciwości i nienawiści, Żydzi – aby się ocalić” – Jonny Daniels znów szokuje

Podziel się