Szukaj

Nowe informacje na temat terrorystów ze Sztokholmu. Wiadomo, kim jest jeden z podejrzanych [FOTO]

08-04-2017 14:32
Zamach w Sztokholmie Fot. Zeke_Narc / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mężczyzna, który został zatrzymany w piątek wieczorem przez szwedzkie służby to prawdopodobnie terrorysta, który dokonał ataku w Sztokholmie. W wyniku wczorajszego zamachu 4 osoby zginęły, a 15 zostało rannych.

Aresztowany mężczyzna pasuje do opisu podejrzanego, jaki wczoraj pojawił się w mediach. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy zamachu zarejestrowały kamery monitoringu. Więcej tutaj: Kim są zamachowcy ze Sztokholmu? Jeden wciąż jest na wolności [FOTO].

Mężczyzna, który został aresztowany w piątek w związku z atakiem w Sztokholmie jest podejrzany o przestępstwa terrorystyczne polegające na morderstwie – czytamy na thelocal.se.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant z Iraku świętował zamach w Sztokholmie. Umieścił na Facebooku flagę ISIS i… pedofilskie zdjęcia [FOTO]

Czytaj też: Premier Szwecji po zamachu w Sztokholmie... popłakał się

Tak, to najprawdopodobniej on – powiedział w sobotę rzecznik policji Lars Bystroem. Media informują, że podejrzany to 39-letni mężczyzna z Uzbekistanu, który miał sympatyzować z tzw. Państwem Islamskim.

Rzecznik policji poinformował, że w nocy z piątku na sobotę przeprowadzono serię nalotów na kilkanaście mieszkań, do których dostęp mogli mieć zwolennicy ISIS, w tym podejrzany mężczyzna. Dodał, że akcja odbywała się w różnych częściach miasta. Uzbek miał zostać aresztowany w północnej części Sztokholmu, w graniach stołecznej aglomeracji.

Prokuratura przekazała, że podejrzany ma zostać do wtorku przesłuchany bądź zwolniony.

SVT, szwedzka telewizja publiczna, powołując na źródła policyjne, mówiła o aresztowaniu drugiego mężczyzny, który ma być związany z zatrzymanym wcześniej przez policję mężczyzną.

Warto przeczytać: Prawdziwy bohater! Gdyby nie on, w Sztokholmie ofiar mogłoby być setki!

Podziel się