Szukaj

Skandal w berlińskim liceum. Muzułmańscy uczniowie zaatakowali żydowskiego rówieśnika. Krzyczeli, że „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

28-12-2017 09:56
antysemityzm Fot. Quinn Dombrowski / flikcr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformowały izraelskie media, w jednym z niemieckich liceów doszło do skandalicznego rasistowskiego incydentu. Podczas lekcji, muzułmańscy uczniowie zaatakowali swojego żydowskiego rówieśnika.

W liceum im. Ernsta Reutera w Berlinie, podczas zajęć lekcyjnych, grupa uczniów dyskutowała na temat obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie. W pewnym momencie głos zabrał żydowski uczeń, który zaczął negatywnie wypowiadać się o palestyńskim państwie. Swoimi słowami wywołał ogromne poruszenie wśród muzułmańskich rówieśników. Wówczas jedna z uczennic głośno zakrzyczała:

Hitler był dobry, ponieważ zabijał Żydów!” 

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Szkoła w Lüneburgu zmieniła charakter obchodów świąt Bożego Narodzenia. „Tradycyjne kolędy są niezgodne z islamem”

Czytaj też: Skoro już nawet „Krytyka Polityczna” to dostrzega, znaczy, że jest bardzo źle. Antysemityzm w Szwecji jest już nie do ukrycia [WIDEO]

Jej skandaliczne słowa podchwycili także inni arabscy uczniowie, którzy zaczęli skandować je w kierunku chłopca. Jakby tego było mało, następnie zaczęto krzyczeć, że „Żydzi są mordercami dzieci, wiec należy obcinać im głowy”. Co prawda, tuż po incydencie, przeprosili swojego rówieśnika, jednak władze szkoły zdecydowanie potępiły to zdarzenie. Dyrektor Andreas Huth publicznie zadeklarował, że w tej placówce nie będzie przyzwolenia dla dyskryminacji. Ponadto zapowiedzał, że zostaną zorganizowane specjalne szkolenia dla nauczycieli, by w przyszłości wpajali uczniom tolerancję i szacunek dla innych.

Jak informują niemieckie media, zaatakowany uczeń boi się o swoje życie. Konsekwentnie odmawia opuszczania klasy podczas przerw lekcyjnych. Jak twierdzi, czuje się zastraszony przez muzułmańskich równieśników. 

Warto przeczytać: Muzułmanie w Anglii robią, co chcą. Akurat w niedzielę wyjątkowo hałaśliwie świętowali w Birmingham urodziny Mahometa [WIDEO]

Podziel się