Szukaj

Groźne zdarzenie podczas pielgrzymki papieża Franciszka w Maroku. Ochrona obezwładniła mężczyznę [wideo]

31-03-2019 21:05
Incydent podczas pielgrzymki papieża Franciszka w Maroku Fot. Daily Mail / Twitter / Twitter
Podziel się

Papież Franciszek odbywa dwudniową wizytę w Maroku. W czasie przejazdu kolumny z Ojcem Świętym i władcą kraju, Mohammadem VI doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna z tłumu podbiegł do samochodu, w którym przewożono marokańskiego króla. Interweniowała ochrona.

Incydent miał miejsce podczas przejazdu ulicami Rabatu, stolicy Maroka. Mohammad VI jechał w otwartym aucie, pozdrawiając tłum. Papież Franciszek znajdował się w jednym z pojazdów, które poruszały się dalej w kolumnie.

Wszystko wskazuje, że celem mężczyzny, który w pewnym momencie wybiegł z tłumu na trasę przejazdu był władca kraju. W ostatniej chwili zareagowała ochrona, która obezwładniła potencjalnego napastnika.

Koniecznie przeczytaj: Niespodziewane oświadczyny w czasie audiencji u papieża Franciszka [WIDEO]

Czytaj też: Skandal w Watykanie. Skrajnie lekceważące zachowanie prezydenta Francji wobec papieża Franciszka [wideo]

Nie wiadomo, jakie były motywy mężczyzny. Z nagrań widać, że trzymał coś w ręce. Służby nie ujawniły, co to było. Nie podano również, czy mężczyzna był uzbrojony.

Materiał wideo poniżej:

Niedziela to drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Maroku. W czasie spotkania z Mohammadem VI Ojciec Święty podpisał apel o zachowanie międzyreligijnego statusu Jerozolimy, w którym podkreślono, że w tym mieście powinna zostać zachowana możliwość wyznawania trzech religii monoteistycznych - chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Głównymi tematami wizyty Franciszka w Maroku były dialog z islamem i migracja.

Warto przeczytać: Lewicowa dziennikarka Superstacji atakuje papieża Franciszka

Podziel się