Szukaj

Austria: Imigrantowi, który zgwałcił chłopca na basenie, skrócono wyrok

28-05-2017 20:54
Basen, młotek sędziowski
Podziel się

Irakijczyk, który w szatni jednego z basenów w Austrii zgwałcił 10-latka, wyjdzie na wolność przed czasem. Sąd właśnie skrócił jego wyrok.

Imigrant z Iraku po gwałcie, jakiego na basenie dopuścił się na 10-letnim chłopcu, początkowo przyznał się do winy. Tłumaczył, że przez pół roku nie uprawiał seksu.

W pierwszej instancji sąd skazał go na 7 lat więzienia. Jednak obrońcy Amira A. przekonywali, że podczas procesu w niewystarczający sposób dowiedziono, że ich klient miał świadomość, że ofiara nie zgadzała się na stosunek.

Sąd drugiej instancji ponownie uznał winę Irakijczyka, jednak zadecydował o zmniejszeniu wyroku do 4 lat. Część wyroku skazany już odsiedział.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanin zgwałcił Duńczyka, który spotykał się z jego córką

Czytaj też: Po gwałcie na nastolatce austriacki burmistrz mówi „dość!” imigrantom

Amir A. zaatakował chłopca w szatni na jednym z wiedeńskich basenów i tam go zgwałcił. Uczeń po ataku natychmiast potrzebował pilnej pomocy medycznej. Po dokonaniu gwałtu na 10-latku Irakijczyk spokojnie wrócił na basen. W tym samym czasie ofiara udała się do ratownika, któremu o wszystkim powiedziała. Następnie ten powiadomił policję, która aresztowała Irakijczyka.

Warto przeczytać: Skandal na Eurowizji, który przysłonił cały konkurs. Wbiegł na scenę i… opuścił spodnie [WIDEO]

Podziel się