Szukaj

Imigrantka nie chce być sprzątaczką w Malmö, nie tak wyobrażała sobie Szwecję

11-03-2017 19:35
Lokalny targ w Nigerii Fot. Andy Waite / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Leticia Tusemererwa pochodzi z Konga i jej największą obawą po przybyciu do Malmö jest to, że będzie musiała pracować w charakterze sprzątaczki. Kobieta czuje się sfrustrowana, bo nie tak wyobrażała sobie życie w Europie.

Młoda imigrantka ma 23 lata i podjęła studia na uniwersytecie. Jak sama przyznaje, musiała opuścić rodzinne strony z powodu prześladowań na tle etnicznym. Plemię, z którego pochodzi kobieta, było prześladowane w Kongo, więc razem z matką przeprowadziła się do Ugandy, a z tego państwa relokowano ją do Szwecji. Zmiana miejsca zamieszkania i przeprowadzka do Europy była możliwa dzięki programowi migracji ludności, w którym uczestniczy skandynawski kraj.

Koniecznie przeczytaj: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Czytaj też: Lewicowy kandydat na prezydenta Francji stwierdził, że imigranci to świeży powiew kreatywności i innowacji

Wyższy poziom życia i możliwości rozwoju osobistego są szansą dla ludzi przyjeżdżających do Szwecji, jednak w praktyce integracja wcale się nie dokonuje, co przyznaje sama Leticia. Kobieta dowodzi bowiem, że poszczególne grupy ludności wolą trzymać się razem, a nie z sobą współpracować:

To społeczeństwo jest jak kostka do gry z kolorowymi ściankami. Każda ścianka reprezentuje inną grupę. Niby tworzy całość, ale jak nią rzucisz, to widzisz tylko jeden kolor – tłumaczy Leticia.

Afrykanie trzymają się razem, większość, czyli biali Szwedzi osobno, Syryjczycy osobno, itd. Tak spędzamy czas, takich mamy znajomych, tak pracujemy i to tworzy nowe bariery - dodaje.

Słowa te w  jasny sposób dowodzą po raz kolejny, że polityka multikulti nie tylko nie zdaje egzamin. Co więcej, zaczynają to dostrzegać sami emigranci. Roszczeniowa postawa wielu z nich również jest opisywana i piętnowana. Może dzięki temu, starą Europę uda się uratować?

Warto przeczytać: Imigranci chcieli poderwać Europejkę. Mieli pecha… [WIDEO]

Podziel się