Szukaj

Imigrant brutalnie zgwałcił 90-letnią staruszkę pod kościołem. Niemiecki sąd skazał go na 5 lat więzienia

03-04-2017 22:30
Staruszka w rozpaczy
Podziel się

Pochodzący z Maroka Souhayl M. w piątek został skazany przez niemiecki sąd na 5 lat więzienia za zgwałcenie i duszenie 90-letniej kobiety. 19-letni imigrant sądzony był jako nieletni.

Zdarzenie miało miejsce 2 października ubiegłego roku w Düsseldorfie. Souhayl M. zaatakował 90-letnią kobietę, która wyszła z kościoła. Zaciągnął ją na dziedziniec i zgwałcił. Był wyjątkowo brutalny i również dusił swoją ofiarę. Kobieta po tym strasznym ataku musiała przejść leczenie w szpitalu.

Imigrant został odnaleziony na podstawie badań DNA. Okazało się, że wcześniej mieszkał w Hiszpanii. Tam skazywany był już za handel narkotykami i inne przestępstwa. Marokańczyk powiedział, że w 2016 r. przyjechał do Niemiec, bo obawiał się aresztu w Hiszpanii.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant wyciągnął kobietę z namiotu i ją zgwałcił. W tym czasie jej chłopak… nie zrobił nic

Czytaj też: Szwecja. Imigrant nie trafi do więzienia za gwałt na 14-latce, bo… ma ADHD i nie zrozumiał słowa „nie”

W czasie procesu przyznał się do winy. 19-latek twierdzi, że przed atakiem na 90-letnią kobietę pił i brał kokainę. Prokuratura ustaliła „motywy” imigranta. Marokańczyk po tym, jak staruszka wyszła z kościoła, zaczął się od niej domagać pieniędzy. Kiedy 90-latka odpowiedziała, że żadnych nie ma, wtedy ją zaatakował i zgwałcił.

Souhayl M. otrzymał wyrok 5 lat więzienia, gdyż jako 19-latek uznawany jest w Niemczech za nieletniego. Poza krótką odsiadką imigrant może więc liczyć także na dobre warunki w zakładzie karnym - „nieletni” przestępcy otrzymują między innymi lepsze cele i mogą uczestniczyć zajęciach rekreacyjnych.

Warto przeczytać: Imigrant z Somalii oskarżony o zgwałcenie dwóch niepełnosprawnych mężczyzn i zamordowanie 87-letniej kobiety

Podziel się