Szukaj

Austria: Brutalne zabójstwo 7-letniej dziewczynki. Sprawca tłumaczył, że był wówczas w złym nastroju [wideo]

16-05-2018 13:48
Brutalne zabójstwo w Wiedniu Fot. Kronen Zeitung / Twiiter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowały austriackie media, policja aresztowała 16-letniego Czeczena odpowiedzialnego za brutalne zabójstwo swojej rodaczki, 7-letniej dziewczynki Hadish, w wiedeńskiej dzielnicy Döbling. Zarówno napastnik, jak i ofiara mieszkali w tym samym bloku socjalnym wraz ze swoimi rodzinami. Zatrzymany nastolatek przyznał się do winy.

Jak przekazał oficer śledczy austriackiej policji, aresztowany sprawca zeznał, że w dniu zabójstwa miał zły dzień, był sfrustrowany i w związku z tym chciał po prostu kogoś zabić. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka była dobrze znana rodzinie chłopca i prawdopodobnie została z nim sama w jego domu. Wówczas młody muzułmanin miał zwabić ją do łazienki, gdzie zadał jej kilka mocnych ciosów nożem. Uczęstniczący w konferencji prasowej policjant przyznał, że szczegóły tej zbrodni są bardzo drastyczne:

Koniecznie przeczytaj: Austria: Imam wezwał do wprowadzenia prawa szariatu i utworzenia państwa wyznaniowego. Sprawą zajmie się tamtejsza prokuratura

Czytaj też: To nagranie mówi o islamie więcej niż tysiąc słów. Oto jak dziewczynka zareagowała na prezent z okazji urodzin [wideo]

Ofiara nie zdawała sobie sprawy, że 16-latek miał przy sobie kuchenny nóż. Gdy weszli do łazienki, wepchnął ją pod prysznic i uderzał nożem tak mocno w szyję, że jej głowa została niemalże oddzielona od tułowia.

Jak informowały media, ciało zawinięte w worek na śmieci znaleziono w sobotę rano na miejscowym śmietniku. Gdy w ramach prowadzonego śledztwa sprawdzano mieszkanie potencjalnego sprawcy, natrafiono na zakrzepy krwi. Początkowo tłumaczył on, że sam się skaleczył w palec. Jednak niedługo potem w obecności swoich rodziców przyznał się do morderstwa. 

Wiadomo już, że ze względu na młody wiek, morderca może być skazany na maksymalnie 15 lat więzienia. Niewykluczone również, że może trafić do szpitala psychiatrycznego, choć w tym momencie śledzczy nie podejrzewają, by był chory psychicznie.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Imigrant podczas próby napadu został ranny. W szpitalu odwiedził go europoseł, aby powiedzieć mu, ile jego leczenie kosztuje podatników [wideo]

Podziel się