Szukaj

Austria: 50-letnia chrześcijanka została zaatakowana nożem przez imigranta z Afganistanu w ośrodku dla uchodźców. Miała dużo szczęścia. Uratował ją… zimowy płaszcz

31-12-2016 16:05
Kobieta czytająca Biblię
Podziel się

22-letni Afgańczyk zaatakował 50-latkę w ośrodku dla uchodźców w Timelkam w Voecklamarkt na północy Austrii. Młodemu imigrantowi nie spodobało się, że kobieta czyta Biblię.

Kobieta przyszła do ośrodka dla uchodźców, po tym jak dostała zaproszenie od przebywających tam chrześcijan. Miała z nimi omawiać Biblię.

Kiedy dowiedział się o tym 22-letni mężczyzna z Afganistanu zaatakował kobietę. Imigrant próbował ugodzić ją nożem, na szczęście dla kobiety miała ona na sobie gruby zimowy płaszcz, który ochronił ją przed poważnymi obrażeniami ciała. 50-latka zraniła się jednak w ucho, po tym jak upadła na ziemię w wyniku gwałtownego ataku mężczyzny.

Koniecznie przeczytaj: Poszedł do więzienia za „atak” kanapkami z bekonem na meczet. Teraz znaleziono go martwego w celi!

Czytaj też: Tragedia w Ełku. 21-latek zginął od ciosów nożem. Wśród zatrzymanych są obcokrajowcy

W czasie przesłuchania przez policję Afgańczyk przyznał, że „przesadził z reakcją”, ale jednocześnie tłumaczył, że jego zachowanie związane było z „problemami osobistymi”.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Nie wiadomo, czy zostały mu już postawione zarzuty.

Warto przeczytać: 14-latek groził uczniom nożem. Postrzelił go policjant. Stan chłopca jest krytyczny [WIDEO]

Podziel się