Szukaj

Imigrant z Somalii oskarżony o zgwałcenie dwóch niepełnosprawnych mężczyzn i zamordowanie 87-letniej kobiety

04-04-2017 16:24
Niemiecka flaga
Podziel się

Trwa proces 18-letniego imigranta z Somalii, któremu postawiono zarzut zgwałcenia dwóch niepełnosprawnych pensjonariuszy domu opieki oraz zamordowania żony jednego z nich. Mężczyzna ubiegał się o azyl w Niemczech.

Do zdarzenia doszło 22 października 2016 r. Somalijczyk miał włamać się do ośrodka w Neuenhaus i zgwałcić sparaliżowanego w wyniku udaru 59-letniego mężczyznę. Policja ustaliła, że następnie imigrant udał się do sąsiadującego pokoju i zgwałcił kolejną ofiarę. Wtedy nakryła go żona ofiary. 87-letnia kobieta została zamordowana przez 18-latka, który chciał w ten sposób pozbyć się świadka.

Imigrant, któremu udało się uciec z ośrodka, został złapany kilka godzin po tym, jak sprawę na policję zgłosili pracownicy ośrodka, którzy znaleźli ciało.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja. Imigrant nie trafi do więzienia za gwałt na 14-latce, bo… ma ADHD i nie zrozumiał słowa „nie”

Czytaj też: Imigrant brutalnie zgwałcił 90-letnią staruszkę pod kościołem. Niemiecki sąd skazał go na 5 lat więzienia

Obrona wnosiła o utajnienie procesu, jednak nie zgodził się na to niemiecki sąd. Na razie Somalijczyk został umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Jeżeli nawet trafi do więzienia, to ze względu na to, że według niemieckiego prawa jest „nieletni” (ma poniżej 21 lat), za morderstwo nie grozi mu więcej niż 15 lat więzienia.

Warto przeczytać: Imigrant z Somalii zgwałcił 80-latkę. Po wyjściu z więzienia zrobił sobie zdjęcie z premierem Szwecji [WIDEO]

Podziel się