Szukaj

Horror w hiszpańskim przedszkolu. Imigrant z Maroka groził małym dzieciom: „Poderżnę wam gardła jak jagniętom”

07-11-2017 20:39
Hiszpańska flaga na maszcie
Podziel się

W miniony piątek w hiszpańskim przedszkolu doszło do groźnego incydentu. 46-letni Marokańczyk wtargnął na teren szkoły Gonzalo Fernández de Córdoba i zaczął grozić kilkulatkom uczestniczącym w zajęciach.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 9 rano. Agresywny Marokańczyk krzyczał do dzieci: Allah jest wielki! Poderżnę wam gardła jak jagniętom! Na miejscu szybko zjawiła się policja, która obezwładniła i aresztowała mężczyznę. Nie znaleziono przy nim żadnych ostrych narzędzi.

Uznano, że imigrant ma prawdopodobnie problemy psychiczne. Co ciekawe, informacje o tym zdarzeniu nie zostały od razu ujawnione przez hiszpańskie media. Tymczasem to nie jedyny przypadek takich niebezpiecznych zdarzeń z udziałem obcokrajowców w Hiszpanii.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitacja holenderskiej policji. Nie byli w stanie poradzić sobie z jednym imigrantem z Maroka [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające nagranie z Francji zbulwersowało internautów. Czarnoskóry imigrant wypchnął z okna białą dziewczynę. Nastolatka zwijała się z bólu [wideo]

Tej samej nocy (z 29 na 30 października) aresztowano w Madrycie innego Marokańczyka, 34-letniego Abdeloyuahida Bourassa. Jest podejrzewany o przynależność do ISIS. Śledztwo wykazało, że mężczyzna często zmieniał miejsca zamieszkania i numery telefonów. Notorycznie używał również takich sformułowań, jak „tam jest jedna Syria, a  tu druga. Krew przelewa się i tam, i tu” czy „musimy prowadzić wojnę”.

Od momentu wprowadzenia w Hiszpanii 4 poziomu zagrożenia terrorystycznego w czerwcu 2015 r. służby bezpieczeństwa zatrzymały już 206 osób.

Warto przeczytać: Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

Podziel się