Szukaj

Paryż: 22-letni imigrant z Mali bez wahania ruszył z pomocą dziecku. Został okrzyknięty przez media „Spidermanem” [wideo]

28-05-2018 15:35
Imigrant z Mali uratował dziecko w Paryżu Fot. Adil Brown / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W ostatnią sobotę 22-letni Mamoudou Gassama, imigrant z Mali, dzięki swojej odważnej i brawurowej akcji uratował dziecko zwisające z balkonu na czwartym piętrze jednego z paryskich budynków. Lokalne media i społeczność okrzyknęły go mianem prawdziwego „Spidermana”.

Podczas wywiadu dla lokalnych mediów mężczyzna tak relacjonował swój wyczyn:

Wyszedłem na ulicę i zobaczyłem dziecko, które zwisało z balkonu i zaraz mogło spaść. Lubię dzieci, nie zniósłbym, gdyby coś mu się stało na moich oczach. Dzięki Bogu udało mi się wspiąć po fasadzie budynku do balkonu. (...) Nie sądziłem, że go uratowałem. Kiedy wziąłem chłopca w ramiona, zapytałem, czemu to zrobił. Nie odpowiedział.

Koniecznie przeczytaj: Politycy złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka, następnie… pochwalili się swoimi zdjęciami z młodości. Para prezydencka nagrała specjalny film [wideo]

Czytaj też: Imigrant podczas próby napadu został ranny. W szpitalu odwiedził go europoseł, aby powiedzieć mu, ile jego leczenie kosztuje podatników [wideo]

Wydarzenie, do którego doszło w sobotę w Paryżu, zostało nagranie przez naocznych świadków i niemal natychmiast obiegło internet. Z analizy filmiku wynika, że nowy francuski bohater wspiął się na 4 piętro budynku w czasie poniżej niż 30 sekund. Jak widzimy później, mężczyzna, gdy tylko dotarł do dziecka, chwycił je i bezpiecznie wciągnął na balkon.

Wiadomo już, że chłopiec w momencie tego incydentu znajdował się bez opieki rodziców. Jak podają media, matka przebywała poza Paryżem, a ojciec nie zdołał zapewnić mu należytej ochrony.

Czyn 22-letniego Mamodou Gasaama został zauważony również przez prezydenta Emmanuela Macrona, który zaprosił go do Pałacu Elizejskiego. Tam odbył z nim krótką rozmowę. 

Poniżej nagrania:

Warto przeczytać: Paryż: Napastnik wziął zakładników, w tym kobietę w ciąży. Sprawca został już zatrzymany [foto+wideo]

Podziel się