Szukaj

Imigrant z Afryki utonął w Wenecji na oczach tłumu. Krzyczano „Niech umiera” [WIDEO]

27-01-2017 21:15
Imigrant utonął w Wenecji na oczach tłumu Fot. LiveFocus West / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w wodach Canale Grande w Wenecji. Tonącego mężczyzno obserwował tłum ludzi. Część osób nagrywała go telefonami. Niektórzy krzyczeli, aby płynął do domu, inni, aby umierał. Według świadków mężczyzna nie chciał pomocy.

W Internecie opublikowano nagranie, na którym widać imigranta z Afryki, który tonie w wodach kanału w Wenecji. Nikt z obserwujących zdarzenie nie skoczył na pomoc. Jedna z osób krzyczała „No dalej. Wracaj do domu”. Ktoś inny dodał: „On jest głupi. Chyba chce umrzeć”.

Według relacji świadków mężczyzna rzeczywiście sprawiał wrażenie, że chce się utopić. Nie skorzystał z żadnego z trzech rzuconych mu kół ratunkowych, nie starał się też podpłynąć do łodzi, na której znajdowali się obserwujący go ludzie. Wtedy jeden z gapiów krzyknął: „Niech tam umiera”.

Koniecznie przeczytaj: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Czytaj też: Imigrant z Somalii chciał zgwałcić młodą kobietę. Nieprzytomny wylądował w szpitalu

Afrykańczyk został wciągnięty przez prąd pod wodę i utonął. Po chwili obserwujący zdarzenie mogli zobaczyć, jak ciało mężczyzny wyławiane jest z rzeki przez służby ratunkowe.

Ustalono, że topielec to 22-letni imigrant z Gambii, Pateh Sabally. Afrykańczyk dostał się rok temu do Włoch przez Morze Śródziemne. Imigrant, który utknął we włoskim porcie Pozzallo, niedawno usiłował przekroczył granicę ze Szwajcarią, jednak został zawrócony przez tamtejsze biuro imigracyjne.

Na dziesięć minut przed tym, jak dostrzeżono topiącego się Gambijczyka, kamery monitoringu zarejestrowały, jak mężczyzna siedzi na brzegu kanału i wpatruje się w wodę.

Warto przeczytać: Niemcy: Imigrant z Afryki molestował w pociągu 18 kobiet w ciągu zaledwie 2 godzin

Podziel się