Szukaj

Imigrant z Iranu, który wyłudzał zasiłki w Wielkiej Brytanii, ukrywał przed urzędnikami ogromny majątek

15-12-2016 21:40
Massoud Montazery
Podziel się

Irańczyk, który uzyskał w Wielkiej Brytanii status azylanta może zostać deportowany za kłamstwa na temat swojego statusu majątkowego. Imigrant, mimo iż jeździł luksusowymi autami, a na kontach bankowych zgromadził pół miliona funtów, cały czas pobierał zasiłki od państwa.

9 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 100 godzin prac społecznych – taki wyrok usłyszał 29-letni Massoud Montazery, który dwukrotnie skłamał na temat stanu swoich finansów. Mężczyźnie grozi także deportacja z kraju, gdyż sąd przekazał sprawę do urzędu imigracyjnego.

Irańczyk otrzymywał zasiłki, gdyż zadeklarował, że jest w trudnej sytuacji materialnej. Urzędnicy przyznali mu pieniądze na opłacenie rachunków za media i mieszkanie, a nawet na podatek.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: weganie domagają się wycofania nowych banknotów

Czytaj też: Stopień zagrożenia terrorystycznego w Europie. Jak wypadła Polska? [MAPA]

Po jakimś czasie wyszło na jaw, ze Irańczyk na biedę raczej nie narzeka. Śledczy zauważyli na podjeździe przed jego domem dwa luksusowe auta, BMW i Jaguara. Potem okazało się też, że mężczyzna ma pracę oraz dwa konta w banku, na których zgromadził 500 tys. funtów. W jego domu znaleziono również wiele kosztowności. Wszystkie te informacje Montazery zataił przed urzędnikami, aby móc pobierać zasiłek.

Warto przeczytać: Syria: Obchody Bożego Narodzenia w Aleppo [WIDEO]

Podziel się