Szukaj

Imigrant radzi, jak walczyć z rasizmem w Niemczech. „Najlepszym rozwiązaniem jest kij bejsbolowy” [WIDEO]

28-08-2017 13:33
Imigrant radzi, jak walczyć z rasizmem w Niemczech Fot. LiveLeak / liveleak.com / screen
Podziel się

Czarnoskóry imigrant mieszkający w Niemczech postanowił podzielić się swoimi refleksjami na temat rzekomego rasizmu, jaki ma szerzyć się na wschodzie kraju. Mężczyzna udzielił konkretnych rad, jak radzić sobie z „nieprzychylnością” ze strony Niemców.

Niemcy od wielu lat prowadzą wyjątkowo otwartą politykę imigracyjną. Tak zwani „uchodźcy” z Afryki i Bliskiego Wschodu często nie pracują i korzystają z szerokiego socjalu. Zazwyczaj są też ulgowo traktowani w przypadku złamania prawa, nawet w sytuacjach morderstw czy brutalnych gwałtów. Mimo tego, wielu imigrantów przekonuje, że ciągle są celem ataku niemieckich rasistów.

Mężczyzna nagrywający filmik stwierdził nawet, że „nigdy nie widział tak rasistowskiego miejsca jak Wschodnie Niemcy”. Czarnoskóry imigrant wymienia nawet trzy rodzaje rasizmu: milczący (polegający na wrogich spojrzeniach), werbalny (np. nazywanie „czarnuchem”) oraz ataki fizyczne.

Koniecznie przeczytaj: Dzieci muzułmańskich imigrantów w Niemczech dzielą się swoimi „przemyśleniami” na temat integracji [WIDEO]

Czytaj też: Wyniki wyborów w Niemczech. Prawdziwe trzęsienie ziemi w Bundestagu. „Będziemy polować na Merkel”

Według obcokrajowca najlepszą odpowiedzią na ataki fizyczne jest kij bejsbolowy (gdyż, jak tłumaczy, posiadanie broni palnej w Niemczech jest zakazane). Jak przyznaje, sam zawsze nosi ze sobą w plecaku mały kij bejsbolowy, aby skutecznie móc się bronić. Udzielając rad innym imigrantom, autor nagrania podkreśla, że ma to być narzędzie samoobrony, a nie ataku (jak widać, dla niektórych nie jest to wcale takie oczywiste).

Warto przeczytać: Polski kościół w Niemczech ma zostać sprzedany. Bulwersują doniesienia o tym, co ma powstać na jego miejscu…

Podziel się