Szukaj

Finlandia: Migrant zabił swojego kolegę i zbezcześcił jego zwłoki. Szokujące ustalenia śledczych [+18]

19-03-2019 18:14
Finlandia, flaga Finlandii Fot. Matti Mattila / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak podaje portal „Tundra Tabloids”, 43-letni Irakijczyk został oskarżony o zabójstwo przyjaciela i zbezczeszczenie jego zwłok. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Kymenlaakso.

Z ustaleń śledztwa nadzorowanego przez prokuratora wynika, że 26 sierpnia 2018 roku w jednym z budynków mieszkalnych w mieście Kotka, Irakijczyk podczas kłótni zaatakował swojego przyjaciela. Jak się okazało, ciosy, które mu zadał, były śmiertelne.

Sąsiedzi, którzy słyszeli odgłosy awantury wezwali policję. Gdy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres, nikt nie otworzył im drzwi, dlatego też postanowili odjechać.

Koniecznie przeczytaj: Gorlice: 40-latek miał we krwi… 11 promili alkoholu. Pił 93-procentowy denaturat [wideo]

Czytaj też: Makabryczne obrażenia prezydenta Gdańska. Są wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza

Irakijczyk został zatrzymany dopiero 23 października 2018 roku.

Oskarżony migrant zaprzecza, że zabił swojego przyjaciela. Jak twierdzi, ofiara zmarła nagle podczas kłótni. Mężczyzna przyznał natomiast, że starał się pozbyć zwłok. Na następny dzień po zabójstwie kupił piłę i worki na śmieci. Następnie przeparkował również samochód zamordowanego z dala od swojego mieszkania.

Później udał się do pobliskiego lasu, by przygotować dół na zwłoki. Gdy okazało się, że nie jest w stanie zanieść tam ciała, postanowił je poćwiartować.

Irakijczyk w trakcie zeznań powiedział policji, że najpierw odciął ręce i stopy i pociął je na mniejsze części. Następnie wraz z innymi częściami ciała wrzucił je do garnków i gotował do momentu aż oddzieliły się kości. Wówczas wyjął je i dodatkowo pomalował białą farbą i umieścił w 45 workach na śmieci wraz z innymi odpadami.

Warto przeczytać: Bulwersujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej ujawnione przez lekarza. Rosjanie zachowali się w sposób barbarzyński

Podziel się