Szukaj

Imigrant z Iraku uzbrojony w maczetę napadł na bank tuż przy granicy z Polską! [WIDEO]

28-02-2017 15:43
Napad na bank w Schwedt Fot. chojna24.pl / YouTube / screen YouTube
Podziel się

28-letni imigrant z Iraku wtargnął do banku w niemieckiej miejscowości Schwedt, niedaleko polskiej granicy. Napastnik wziął zakładników i zażądał wydania mu pieniędzy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 27 lutego br. ok. godz. 17.00 w pobliżu Brechtplatz obok sklepu OBI.

„Potsdamer Neueste Nachrichten” podaje, że mężczyzna, według relacji świadków, miał maczetę. Imigrant, który sterroryzował pracowników placówki, jednej z zaatakowanych osób miał przyłożyć nóż do gardła. 28-latek wziął kilku zakładników, domagając się pieniędzy. Napad jednak się nie udał - jeden z pracowników banku zdołał obezwładnić mężczyznę. Na szczęście żadnemu z zakładników nic się nie stało. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja, która aresztowała imigranta. W pogotowiu oczekiwał helikopter i jednostka specjalna.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: imigrant przyłapany na gorącym uczynku. Kierowca złapał go za szyję i nie chciał puścić! [WIDEO]

Czytaj też: Niezwykle brutalny napad w madryckim metrze. Dwaj imigranci z Maroka zaczęli dusić mężczyznę, którego chcieli okraść [wideo]

Sprawcą napadu okazał się 28-letni Irakijczyk, który mieszkał w Schwedt i starał się o azyl w Niemczech. Razem z nim w mieście ulokowano grupę imigrantów.

Schwedt to 30-tysięczne miasteczko leżące nad Odrą. Zlokalizowane jest w powiecie Uckermark, które graniczy z woj. zachodniopomorskim.

Warto przeczytać: Niemcy: Imigrant z Afryki molestował w pociągu 18 kobiet w ciągu zaledwie 2 godzin

Podziel się