Szukaj

Imigrant-gwałciciel skazany. A po „odsiadce” czeka go deportacja

10-07-2017 16:55
Przemoc względem kobiet, gwałt Fot. Daniela Brown / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Dopiero recydywa podającego się za Syryjczyka imigranta skłoniła brytyjski sąd do zastosowania surowej kary. Gwałciciel trafi za kraty na ponad 20 lat. Potem grozi mu deportacja.

20-letni Zahair Tomari, aby uzyskać azyl podawał się w Anglii za Syryjczyka. W rzeczywistości jednak pochodził z Maroka, gdzie nie toczyła się wojna.

Mężczyzna kilkakrotnie dopuścił się gwałtu na nieletnich, zanim wreszcie został skazany.

Już w 2014 roku Tomari zaprosił 15- i 17-latkę do mieszkania, gdzie spoił je alkoholem, pobił i zgwałcił. Obie dziewczyny terroryzował nożem.

Trafił wtedy do aresztu, ale… wyszedł za kaucją.

Koniecznie przeczytaj: Rada orzekła, że za gwałt trzeba odpłacić gwałtem. Za zbrodnię brata odpowiedziała siostra. Została zgwałcona na oczach wsi

Czytaj też: Nastoletni imigrant przejechał 250 kilometrów uczepiony podwozia autokaru [WIDEO]

Niemal równo 2 lata później, w sierpniu 2016 roku, zaatakował ponownie. Tym razem jego ofiarami padły dziewczynki w wieku 13 i 14 lat. Wraz ze swoim wspólnikiem uprowadził je, podał im alkohol i zgwałcił.

Tym razem sąd w Coventry nie był już pobłażliwy. Za oba przestępstwa imigrant został skazany na 9,5 oraz 8 lat więzienia. Zostanie też na zawsze zarejestrowany w Wielkiej Brytanii jako przestępca seksualny. Rzecznik Home Office, czyli resortu spraw wewnętrznych oświadczył, że po odsiedzeniu wyroku Tomari może zostać deportowany z kraju.

Warto przeczytać: Szwedzki festiwal nie odbędzie się za rok. Powodem napaści seksualne i gwałt na 15-latce

Podziel się