Szukaj

Kilkuset imigrantów okupowało paryskie lotnisko. Domagali się legalizacji pobytu we Francji [wideo]

21-05-2019 15:08
Blokada paryskiego lotniska Fot. Marine Le Pen / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak donoszą francuskie media, setki nielegalnych migrantów i wspierających je działaczy lewicowych stowarzyszeń 19 maja okupowało terminal drugi lotniska Roissy Charles de Gaulle. Ich manifestacja potępiająca deportacje i złe traktowanie nielegalnych imigrantów rozpoczęła się około godziny 14:00. Co ciekawe, już w nocy osiągnięto z nimi porozumienie.

Osoby okupujące terminal domagały się rozmowy z dyrektorem generalnym Air France oraz premierem Édouardem Philippem. Z relacji mediów wynika, że późnym wieczorem doszło do spotkania delegacji Air France z manifestującymi. Ostatecznie protest zakończył się w nocy, po tym jak premier obiecał uczestnikom okupacji terminalu wydanie zezwoleń na stały pobyt.

Całą tę sytuację niezwykle krytycznie i dosadnie skomentowała szefowa Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen, która w swoim wpisie w mediach społecznościowych stwierdziła, iż tego rodzaju manifestacja nie powinna się w ogóle odbyć. Dodała również, że miejsce nielegalnych imigrantów jest w więzieniach i ośrodkach, gdzie powinny oczekiwać na deportację.

Koniecznie przeczytaj: Szokująca decyzja francuskiego sądu. Marine Le Pen została zmuszona do... badań psychiatrycznych [foto]

Czytaj też: Półnaga feministka zakłóciła konferencję Marine Le Pen [WIDEO +18]

Warto przeczytać: Marine Le Pen ocenia wynik wyborów prezydenckich we Francji [WIDEO]

Podziel się