Szukaj

Imigranci z Syrii grozili strajkiem głodowym, bo nie podobały im się warunki w obozie

11-10-2016 11:28
Imigranci w Grecji Fot. Spiros Vathis / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Piętnastu Syryjczyków, którzy w ramach relokacji przyjechali do Bułgarii z Grecji, ogłosiło niedawno, że zamierza przeprowadzić strajk głodowy. Imigranci stwierdzili, że nie podobają im się warunki panujące w bułgarskim obozie i zażądali przewiezienia ich z powrotem do Grecji.

Staffan Fredriksson, adwokat poszkodowanej kobiety powiedział, że do gwałtu doszło, kiedy jego klientka wracała taksówką z kolacji ze swoim znajomym. W pewnym momencie poinformowała, że musi skorzystać z toalety. Towarzyszący jej mężczyzna zaproponował, że mogą pójść do jego mieszkania w ośrodku na uchodźców. Nie spodziewając się grożącego się niebezpieczeństwa, kobieta zgodziła się. W środku, została zaatakowana przez znajomego. Do niego mieli dołączyć kolejni imigranci. Niepełnosprawna powiedziała policji, że gwałt trwał kilka godzin, a ona była przerażona i nie miała nawet siły się bronić.

Koniecznie przeczytaj: Na eBayu wystawiono na sprzedaż niemowlę. Rodzice to uchodźcy

Czytaj też: Imigranci we Włoszech domagają się markowych ubrań - Hugo Bossa i Armaniego! To nie jedyne żądania...

Policja nadal kontynuuje śledztwo w tej sprawie, ale oskarżeni na gwałt zostali wypuszczeni na wolność. Cała sytuacja oburzyła mieszkańców, który urządzili protesty i obrzucili kamieniami ośrodek dla imigrantów.

Warto przeczytać: Gang imigrantów terroryzował całe miasto! Mieszkańcy nie wytrzymali. Zobacz co zrobili…

Podziel się