Szukaj

Hiszpański rząd przyjął imigrantów, których nie wpuściły Włochy i Malta. Tak „uchodźcy” odwdzięczyli się za gościnność [foto]

28-06-2018 20:07
Imigranci wyrzucili dary z MCK Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Niedawno hiszpański rząd wyraził zgodę na przyjęcie 600 imigrantów znajdujących się na statku należącym do organizacji SOS Mediterranee „Aquarius”. Wcześniej zupełnie inną decyzje w tej sprawie podjęły władze Włoch i Malty. Jak się okazało, to one miały rację, bowiem „uchodźcy” nie tylko rozproszyli się po kraju w niekontrolowany sposób, ale również nawet nie uszanowali ubrań i ręczników podarowanych przez Czerwony Krzyż.

Jak podkreślają hiszpańskie media, nowo przybyłych migrantów otoczono należytą opieką. Otrzymali oni nie tylko tymczasowy dach nad głową, a również ubrania i ręczniki od Czerwonego Krzyża. Okazało się jednak, że „uchodźcy” nie byli zainteresowani taką pomocą. Już w trakcie pierwszego wieczora część z nich wyrzuciła otrzymane dary i udała się na imprezy do drogich restauracji i pubów. Z relacji świadków wynika, że płacili tam banknotami o nominałach 100 euro.  

Koniecznie przeczytaj: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Czytaj też: Pamięć o księżach pomordowanych przez komunistów jest bardzo niewygodna dla hiszpańskiej lewicy. Właśnie usunęli krzyż poświęcony ofiarom

Z relacji mediów wynika, że Hiszpanie, w szczególności mieszkańcy miasteczka Cheste, byli w ogromnym szoku i na każdym niemal kroku podkreślali, że nie mogą uwierzyć w to, iż imigranci mogli okazać taką niewdzięczność.

Warto przeczytać: Krzyż pokoju wrócił do Parlamentu Europejskiego

Podziel się