Szukaj

Niemcy: Zaskakujące doniesienia dziennikarzy. Coraz więcej imigrantów z Syrii wraca do swojej ojczyzny. Korzystają z pomocy przemytników [foto]

13-04-2018 22:03
Imigranci uciekają z Niemiec Fot. TomoNews Funnies / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowali niemieccy dziennikarze śledczy kanału ARD, coraz więcej Syryjczyków decyduje się na powrót do swojej ojczyzny. Jest to podyktowane tym, że rząd Angeli Merkel zakazał im sprowadzenia rodzin na terytorium Niemiec.

Z informacji podanych przez dziennikarzy wynika, że wielu Syryjczyków obecnie przygotowuje się do wyjazdu z Niemiec. Co ciekawe, wielu z nich nie posiada wiz wjazdowych do Turcji, dlatego też znów muszą płacić przemytnikom, aby wrócić szlakiem imigracyjnym do Syrii.

Jak podają dziennikarze, przemytnicy pobierają opłatę w wysokości 200 euro za osobę. W rozmowie z ARD, wyznali, że dziennie przemycają około 50 osób. Proceder ten wynika m.in. z tego, że obecny niemiecki rząd zakazał imigrantom sprowadzania rodzin na terytorium kraju. 

Koniecznie przeczytaj: Znany projektant mody Karl Lagerfeld ma dość polityki migracyjnej Angeli Merkel. „Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu”

Czytaj też: „Islam nie pasuje do Niemiec”. Nowy minister spraw zagranicznych ma inną wizję kraju od Angeli Merkel. Chce zaostrzenia polityki wobec imigrantów

Warto zaznaczyć, że zdaniem niektórych niemieckich polityków, władze nie postępują w ten sposób uczciwie, ponieważ nie respektują umów i zapisów koalicyjnych, które dotychczas uchwalono w tej kwestii. 

Co ciekawe, w mediach utworzono już grupy, w których tysiące Syryjczyków wymienia się informacjami na temat możliwości powrotu do swojego kraju. Można znaleźć też tam informacje na temat przemytników. Jak ustalili dziennikarze, przeprawa z Grecji do Turcji przez graniczną rzekę Evros kosztuje około 200 euro.

Warto przeczytać: Te zdjęcia są szeroko komentowane przez zagranicznych internautów. Zestawiono fotografie z Niemiec i Polski. Rożnica widoczna jest od razu [foto]

Podziel się