Szukaj

Imigranci we Włoszech domagają się markowych ubrań - Hugo Bossa i Armaniego! To nie jedyne żądania...

31-10-2016 01:44
Imigranci we Włoszech żadają markowych ubrań Fot. Reteveneta / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Walencji kilkudziesięciu imigrantów wyszło na ulicę i zablokowało ruch w ramach protestu. Afrykańskim uchodźcom nie spodobało się, że ubrania, które za darmo otrzymują od Caritasu i innych organizacji charytatywnych, nie są markowe. Jak się okazuje, nie tylko na to narzekali imigranci.

O bulwersującym zachowaniu około czterdziestu Afrykańczyków poinformował Lorenzo Chinalleto, szef włoskiej organizacji opieki społecznej Cooperativa Sociale.

Niestety, przybyli oni do Włoch z nastawieniem, że dostaną wszystko za darmo i na wysokim poziomie Europy Północnej. Katolicka Caritas i inne organizacje społeczne wydają im natomiast standardową odzież. Oni jednak żądają odzieży najlepszych marek - powiedział Chinalleto.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z Syrii grozili strajkiem głodowym, bo nie podobały im się warunki w obozie

Czytaj też: Niemcy: Imigranci spalili ośrodek dla uchodźców, bo… zabrakło Nutelli i żelków [WIDEO]

Oni chcą markowych ubrań, takich jak Armani i Hugo Boss oraz butów Pirelli. To są pożądane przez nich modele. Kiedy przyszli do nas, nie mieli ubrań, ale wszyscy mieli smartfon – dodał przedstawiciel opieki społecznej.

Imigranci, którzy zablokowali ulice pochodzą głównie z Nigerii, Senegalu, Ghany, Somalii i Mali. Protest odbywał się przed trzygwiazdkowym Hotelem Byron, w którym ich zakwaterowano. Na poniższym nagraniu można też usłyszeć, że nie podoba im się, że na obiad dostają włoski makaron.

To nie jedyne skandaliczne zachowanie imigrantów we Włoszech. Wcześniej w Fondachelli Fantina na Sycylii zamieszki wywołali „niepełnoletni samotni”, którzy narzekali na to, że nie mają wystarczającej ilości rozrywki w mieście. Do tym jak zdemolowali oni ośrodek dla uchodźców, władze, aby zakończyć konflikt, przeniosły ich do... luksusowego hotelu.

Podobne zajścia miały miejsce niedawno na Sardynii – tam imigranci zażądali darmowych przejazdów autobusem, TV w każdym pokoju, lepszego jedzenia, a nawet usług masażysty!

Warto przeczytać: Imigranci, którzy zgwałcili w Szwecji niepełnosprawną kobietę, zostali wypuszczeni na wolność. Mieszkańcy nie wytrzymali

Podziel się