Szukaj

Imigranci w Paryżu grożą epidemią

21-06-2017 19:03
Epidemia
Podziel się

Pracownicy organizacji pozarządowych alarmują, że w Paryżu może dojść do epidemii świerzbu. Lawinowy wręcz wzrost zachorowań zaobserwowano wśród uchodźców.

W sumie od początku roku wśród uchodźców przebywających w Paryżu odnotowano kilkaset przypadków świerzbu. To choroba najczęściej występując u imigrantów we francuskiej stolicy.

Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w obozie w La Chapelle, ale przypadki zachorowań odnotowano też wśród imigrantów, koczujących na ulica miasta, którymi zajmują się pracownicy organizacji Lekarze Bez Granic (MSF).

Władze obozu podjęły już kroki, które mają zapobiec wybuchowi epidemii, m.in. oferując usługi medyczne, możliwość skorzystania z prysznica, wymiany ubrań czy pościeli. Pomimo to, liczba odnotowywanych przypadków zachorowań stale rośnie.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z Afryki nagabywali dziewczynki. Miejscowi rozprawili się z nimi bez litości [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Problem wynika m.in. z koczowniczego trybu życia imigrantów, co uniemożliwia skuteczne leczenie oraz utrzymanie higieny osobistej.

Choć świerzb bezpośrednio nie zagraża życiu, zdaniem ekspertów może prowadzić o licznych powikłań, w tym zakażeń, których nie da się wyleczyć antybiotykami.

Warto przeczytać: Chcą otoczyć Polskę modlitwą. Dosłownie

Podziel się