Szukaj

Imigranci w Paryżu grożą epidemią

21-06-2017 19:03
Epidemia
Podziel się

Pracownicy organizacji pozarządowych alarmują, że w Paryżu może dojść do epidemii świerzbu. Lawinowy wręcz wzrost zachorowań zaobserwowano wśród uchodźców.

W sumie od początku roku wśród uchodźców przebywających w Paryżu odnotowano kilkaset przypadków świerzbu. To choroba najczęściej występując u imigrantów we francuskiej stolicy.

Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w obozie w La Chapelle, ale przypadki zachorowań odnotowano też wśród imigrantów, koczujących na ulica miasta, którymi zajmują się pracownicy organizacji Lekarze Bez Granic (MSF).

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z Afryki nagabywali dziewczynki. Miejscowi rozprawili się z nimi bez litości [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Władze obozu podjęły już kroki, które mają zapobiec wybuchowi epidemii, m.in. oferując usługi medyczne, możliwość skorzystania z prysznica, wymiany ubrań czy pościeli. Pomimo to, liczba odnotowywanych przypadków zachorowań stale rośnie.

Problem wynika m.in. z koczowniczego trybu życia imigrantów, co uniemożliwia skuteczne leczenie oraz utrzymanie higieny osobistej.

Choć świerzb bezpośrednio nie zagraża życiu, zdaniem ekspertów może prowadzić o licznych powikłań, w tym zakażeń, których nie da się wyleczyć antybiotykami.

Warto przeczytać: Chcą otoczyć Polskę modlitwą. Dosłownie

Podziel się