Szukaj

Niemcy: Nielegalni imigranci skutecznie unikają deportacji. Wszystko dzięki kruczkom prawnym

16-07-2018 18:54
Imigranci Fot. American Renaissance / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował dziennik „Welt am Sonntag”, ponad 50% nielegalnych imigrantów, którzy mieli być deportowani z Niemiec w ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku, skutecznie ukryła się przed policją federalną.

Z relacji niemieckich mediów wynika, że coraz częściej dochodzi również do przypadków, gdy procedura deportacyjna jest odwoływana ze względu na stanowczy opór „uchodźców”.

Jak wynika z opublikowanych statystyk, deportacji najmocniej sprzeciwiają się imigranci z Nigerii, Gwinei oraz Somalii. Co prawda, niemiecka policja nie precyzuje na czym polega ów opór, ale media coraz częściej informują o starciach funkcjonariuszy z imigrantami. Do walk dochodzi najczęściej wówczas, gdy policjanci próbują zabierać „uchodźców” z ośrodków azylowych. 

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z Afryki odkryli nowy sposób na dostanie się do europejskich krajów. Stosują metodę na „kibica” piłkarskiego

Czytaj też: Imigranci w Niemczech „celebrują” mundial. Demolka w centrum miasta i… martwe zwierzę na drzewie [wideo]

Rzecznik policji federalnej Ernst Walter przyznał, że niepowodzenia przy deportacjach wynikają m.in. ze złej współpracy z władzami lokalnymi:

Deportacje oznaczają ogromną pracę dla policji federalnej, zwłaszcza gdy lokalne władze nie są w stanie przekazać co drugiego imigranta, który ma być odesłany. 

Co ciekawe, niektórzy nielegalni imigranci sami zgłaszają się do deportacji. Czynią to jednak ze względu na wymierne korzyści, bowiem zgodnie z niemieckim prawem, kandydat podlegający procesowi opuszczenia kraju jest utrzymywany przez państwo aż do momentu finalizacji całego procesu. Natomiast póżniej, gdy już nadchodzi termin odesłania do domu, dany imigrant dosłownie rozpływa się w powietrzu.   

 

Warto przeczytać: Awantura po meczu. Niemcy sprowokowali Szwedów. Ci nie pozostali dłużni. Doszło do szarpaniny [wideo]

Podziel się