Szukaj

Tak imigranci „witali” Nowy Rok w Szwecji i w Niemczech [WIDEO]

02-01-2017 20:37
Imigranci w Szwecji witają Nowy Rok Fot. Nyheter Idag / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Ulice europejskich miast nie były zbyt bezpiecznym miejscem w sylwestrową noc. Głównie za sprawą imigrantów. Przykładem są bardzo niebezpieczne sytuacje sfilmowane w Niemczech i w Szwecji.

W zachodniej części Szwecji między godziną 22.00 a 3.00 doszło do 50 ataków fajerwerkami na policjantów, transport publiczny i służby ratownicze. Na jeden z komisariatów w Katrineholm wrzucono nawet granat ręczny, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W szwedzkim Malmö imigranci „świętowali” Nowy Rok, strzelając z rakiet – ale nie w niebo, tylko w tłum ludzi. Co ciekawe nikt nie został aresztowany, mimo, że na miejscu znajdowało się wiele patroli policyjnych.

Koniecznie przeczytaj: Zwolennik KOD przygotował wyjątkowo oryginalne życzenia na Nowy Rok. Była nawet specjalna oprawa [WIDEO]

Czytaj też: Szwecja: imigranci wrzucili petardę do wózka z niemowlęciem

Jash Doweyko-Jurkowski, autor zamieszczonego poniżej nagrania mówił, że jedna z rakiet trafiła w kobietę - widok do przyjemnych nie należał.

Malmö to trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, większość mieszkańców to imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu. Do największej ilości incydentów dochodziło w dzielnicy Rosengard. Imigranci podpalili tam kontener, a po przyjeździe straży pożarnej obrzucili interweniujących strażaków petardami i fajerwerkami.

Wyjątkowo niebezpiecznie incydenty miały miejsce także w Niemczech. Dziennikarze magazynu „Vice” uwiecznili w Berlinie imigrantów strzelających na ulicy fajerwerkami, w użyciu była taka broń palna.

Warto przeczytać: W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

Podziel się