Szukaj

Imigranci skazani za gwałty na dzieciach. Uchodzili za autorytety w walce z rasizmem i mową nienawiści

24-07-2017 21:30
przemoc, dziecko, dziewczynka
Podziel się

Szwedzki sąd wydał wyroki skazujące wobec pary imigrantów z Somalii, którzy przez kilka lat gwałcili i maltretowali dzieci. W tym samym okresie 30-latek był aktywnym działaczem muzułmańskim, zwalczającym rasizm i mowę nienawiści.

Ahmed Ali Diriye ze szwedzkiego miasta Sodertalje był przez lata zaangażowanym działaczem w walce z rasizmem i mową nienawiści. Zapraszano go do programów telewizyjnych, gdzie przekonywał, jakie okrucieństwa oraz nienawiść muszą znosić Somalijczycy w Szwecji. Prowadził też muzułmańskie stowarzyszenie.

Okazało się, że podczas gdy w dzień mężczyzna walczył z przemocą, w nocy sam dopuszczał się jej w najbrutalniejszy sposób, wobec własnych i cudzych dzieci.

Koniecznie przeczytaj: To nie więzienie - tak sobie radzą Szwedzi. Po zakupy jak na wojnę. To „zasługa” imigrantów

Czytaj też: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Jak ustalono podczas rozprawy, Somalijczyk wraz ze swoją partnerką dopuszczali się gwałtów na dzieciach. Dzieci były też bite.

Proceder trwał przez trzy lata. Sprawa wydała się dopiero, kiedy dzieci o sytuacji w domu opowiedziały pracownikom pomocy społecznej.

Ahmed Ali Diriye został skazany na 6 i pół roku więzienia, zaś jego partnerka Naima Mohamed Ahmed na 1 rok i 3 miesiące.

Warto przeczytać: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

Podziel się