Szukaj

Imigranci przyznają się do popełnienia przestępstw, żeby otrzymać azyl

01-06-2017 12:01
Syryjscy imigranci na granicy Węgier
Podziel się

Starający się o azyl w Niemczech imigranci uciekają się do różnych metod, by uniknąć deportacji do swoich krajów. W tym celu coraz częściej przyznają się do popełnienia morderstwa.

Prawo unijne nie pozwala deportować imigrantów do państw, w których mogłaby ich spotkać kara śmierci. A że najwyższy wymiar kary funkcjonuje w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki, skąd do Europy przybywają imigranci, w swoich staraniach o azyl gotowi są oni nawet do przyznania się do morderstwa, którego nie popełnili, byle tylko uniknąć deportacji.

Najczęściej do rzekomej zbrodni miałoby dochodzić w kraju pochodzenia imigranta. Służbom państw europejskim trudno zweryfikować takie „przyznanie się do winy” i z powodu kary śmierci, grożącej za morderstwo w rodzimym państwie rzekomego zabójcy, najczęściej przyznawany jest mu azyl.

Koniecznie przeczytaj: Poseł PO twierdzi, że dzięki Donaldowi Tuskowi Polskę ominął kryzys imigracyjny [WIDEO]

Czytaj też: Liroy-Marzec do państw zachodnich: „Kolonizowaliście, to teraz się nie dziwcie” [WIDEO]

W Niemczech odnotowano wzrost liczby tego typu przypadków.

Od listopada przeprowadzaliśmy ponad 60 procedur, w których osoba ubiegająca się o azyl popełniła przestępstwo w swoim kraju, zmuszając nas do zbadania sprawy  – mówi adwokat Nadja Niesen z Hesji.

Zgodnie z prawem niemieckim władze są zmuszone do zbadania każdego roszczenia.

Wśród nieuczciwych sposobów uzyskania azylu w państwach europejskich, jakie wykorzystują imigranci, jest też m.in. przejścia z islamu na chrześcijaństwo (w krajach muzułmańskich karane śmiercią) oraz podawanie się za nieletniego. Skala tego drugiego procederu jest tak duża, że ostatnio w Szwecji powołano komisję, która ma zbadać tysiące „nieletnich” imigrantów w celu zweryfikowania ich wieku. Już po pierwszych tygodniach jej działalności okazało się, że przeważająca większość podających się za dzieci to dorośli mężczyźni.

Warto przeczytać: Niemiecka policjantka alarmuje: wraz z napływem imigrantów drastycznie wzrosła przestępczość [WIDEO PL]

Podziel się