Szukaj

Hiszpania: Imigranci próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Ukryli się w materacach [wideo]

02-01-2019 17:26
Imigranci w Hiszpanii Fot. Jon Inarritu / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, hiszpańska straż graniczna zatrzymała dwóch imigrantów, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Mężczyźni przewożeni byli w środku materacy umieszczonych na dachu samochodu.

Funkcjonariusze hiszpańskiej straży granicznej zatrzymała nielegalnych imigrantów podczas rutynowej kontroli samochodu, na dachu którego znajdowały się dwa materace owinięte folią. Podczas wykonywania swoich czynności strażnicy postanowili rozciąć materace i sprawdzić ich zawartość. Wówczas okazało się, że w ich wnętrzach znajdowali się mężczyźni. Badania wykazały, że byli się w dobrej kondycji.

Głos w tej sprawie zabrały m.in. liberalne media, odpowiedzialność za tego rodzaju sytuacje zrzucając na europejskich polityków, którzy, ich zdaniem, nie chcą otworzyć granic swoich państw dla przybyszów z Afryki i Azji.

Koniecznie przeczytaj: Hiszpania: Zbiorowy gwałt na 19-latce. Czterech imigrantów zaatakowało ją w Sylwestra. Wszystko uwiecznili na nagraniu

Czytaj też: Śmiała ukraińska wizja przyszłości. W 2050 roku polscy imigranci zarobkowi będą kupowali samochody [wideo]

Do tego zdarzenia odniósł się również hiszpański senator Jon Inarritu, który napisał, że należy utworzyć „bezpieczne” szlaki imigranckie.

Dopóki nie będzie bezpiecznych szlaków umożliwiających przybycie do krajów udzielających azyl, będziemy mieć do czynienia z podobnymi sytuacjami na całej południowej granicy UE.

Warto przeczytać: Śmiertelny wypadek w Ostrowie Wielkopolskim, Straż Pożarna publikuje nagranie ku przestrodze [wideo]

Podziel się