Szukaj

Hiszpania: Imigranci próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Ukryli się w materacach [wideo]

02-01-2019 17:26
Imigranci w Hiszpanii Fot. Jon Inarritu / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, hiszpańska straż graniczna zatrzymała dwóch imigrantów, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Mężczyźni przewożeni byli w środku materacy umieszczonych na dachu samochodu.

Funkcjonariusze hiszpańskiej straży granicznej zatrzymała nielegalnych imigrantów podczas rutynowej kontroli samochodu, na dachu którego znajdowały się dwa materace owinięte folią. Podczas wykonywania swoich czynności strażnicy postanowili rozciąć materace i sprawdzić ich zawartość. Wówczas okazało się, że w ich wnętrzach znajdowali się mężczyźni. Badania wykazały, że byli się w dobrej kondycji.

Głos w tej sprawie zabrały m.in. liberalne media, odpowiedzialność za tego rodzaju sytuacje zrzucając na europejskich polityków, którzy, ich zdaniem, nie chcą otworzyć granic swoich państw dla przybyszów z Afryki i Azji.

Koniecznie przeczytaj: Nielegalny imigrant z Iraku dotarł do Polski na... pniu drzewa. Pomagał mu obywatel Ukrainy. Obydwu mężczyzn zatrzymała Straż Graniczna [foto]

Czytaj też: Nielegalni imigranci próbowali przekroczyć polską granicę. W 5-osobowym Fiacie jechało 11 osób!

Do tego zdarzenia odniósł się również hiszpański senator Jon Inarritu, który napisał, że należy utworzyć „bezpieczne” szlaki imigranckie.

Dopóki nie będzie bezpiecznych szlaków umożliwiających przybycie do krajów udzielających azyl, będziemy mieć do czynienia z podobnymi sytuacjami na całej południowej granicy UE.

Warto przeczytać: Imigranci utonęli, bo... odrzucili pomoc Libijczyków. Ryzykowali życie, chcąc dostać się na niemiecki statek [WIDEO]

Podziel się