Szukaj

Francja: Imigranci z Afryki mają dość. Zorganizowali manifestację. Postulaty, które głosili były absurdalne [wideo]

02-08-2018 14:22
Protest imigrantów Fot. Pierre Sautarel / Twiiter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal La Montagna, około stu imigrantów przebywających na co dzień w ośrodku dla uchodźców znajdującym się w Varennes-sur-Allier w środkowej Francji demonstrowało przeciwko „nieludzkim warunkom”, w których rzekomo żyją. Manifestacja odbywała się przed miejskim posterunkiem żandarmerii.

Imgranci uważają, że ośrodek ulokowany na terenie dawnej bazy lotniczej nie spełnia podstawowych norm. Nie podobają się im m.in. surowe ograniczenia i serwowana żywność. Jak przekonują, w ich diecie jest zbyt dużo chleba i mleka, a za mało mięsa. Są także przeciwni temu, iż codziennie muszą pracować przez dziesięć godzin.

W trakcie manifestacji przedstawiciele demonstrantów spotkali się z osobami reprezentującymi stowarzyszenie Viltaïs, które kieruje placówką. Co ciekawe, dyrektor ds. reintegracji, Fabien Guieze, jest odmiennego zdania niż imigranci i twierdzi, iż według jego opinii azylanci mają zapewnione odpowiednie warunki bytowe i żywieniowe. Zaznaczył jednak, że jakość usługi spadła, gdyż stowarzyszenie otrzymuje ostatnio mniejsze dotacje. 

Koniecznie przeczytaj: Francja: Protestujący imigranci wywołali potężne zamieszki. Przez kilka godzin niszczyli samochody, sklepy i domy [wideo+foto]

Czytaj też: Francja: Imigranci okradli autobus Flixbusa. W trakcie jazdy wyciągali bagaże pasażerów [wideo]

Warto przeczytać: Francja wygrywa z Urugwajem i awansuje do półfinału MŚ w Rosji. Fatalny błąd Fernando Muslery [wideo]

Podziel się