Szukaj

17-letni imigrant z Afganistanu otrzymał schronienie w Szwecji. Tak odpłacił się za otrzymaną pomoc

29-11-2018 16:19
Szwecja, szwedzka flaga
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, 17-letni Afgańczyk, Ruhollah Karimi, który w ubiegłym roku otrzymał azyl w Szwecji ze względu na zagrożenie napaścią seksualną w swojej ojczyźnie, wraz z innym imigrantem zgwałcił 15-letnią Szwedkę. Co ciekawe, sąd odmówił jego deportacji i zadecydował, że nastolatek spędzi najbliższe 10 miesięcy w zakładzie poprawczym.

Z relacji mediów wynika, że 17-letni Karimi wnioskował o azyl, ponieważ obawiał się gwałtu podczas jednej z tradycyjnych uroczystości w ojczyźnie, kiedy to starsi mężczyźni zmuszają do współżycia nastolatków. 

Jak się jednak okazało, już rok później nie miał żadnych skrupułów, by wraz z innym Afgańczykiem w Sztokholmie zgwałcić 15-letnią Szwedkę. Sąd, który rozpatrywał jego sprawę nie zgodził się na deportacje, ponieważ uznał, że nastolatek nadal nie może się czuć bezpiecznie w swoim kraju.

Koniecznie przeczytaj: Gwałt w Zielonej Górze. Policja zatrzymała dwóch Ukraińców. Ofiara trafiła do szpital

Czytaj też: Dolny Śląsk: Brutalny gwałt zbiorowy podczas 18. urodzin. „Spełnili wszystkie fantazje z filmów erotycznych”

Decyzją sądu, Ruhollah Karimi będzie przebywał w zakładzie poprawczym przez 10 miesięcy, natomiast drugi z gwałcicieli trafi do więzienia na najbliższe 30 miesięcy. Ponadto obydwaj sprawcy zostali zobowiązani do zapłacenia swojej ofierze odszkodowania w wysokości 17 000 euro. 

Warto przeczytać: Niemcy: Imigrant z Afryki pomylił odkurzacz z miotłą. Nagranie podbija internet [wideo]

Podziel się