Szukaj

Turecki imam o mężczyznach nienoszących zarostu: „Są bardzo podobni do kobiet i mogą powodować nieprzyzwoite myśli”

20-12-2017 11:27
Turecki imam o mężczyznach nie noszących zarostu Fot. FM TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Islamscy duchowni co rusz dokonują zadziwiających interpretacji prawa szariatu. Tym razem turecki muzułmański kaznodzieja uznał, że mężczyźni zobowiązani są do noszenia brody, bowiem ci, którzy jej nie posiadają mogą powodować „nieprzyzwoite myśli”.

W ubiegłą sobotę, Imam Murat Bayaral wystąpił w prywatnej stacji religijnej Fatih Medreseleri (Madrasahs) TV. Podczas swojej publicznej wypowiedzi pochwalił wszystkich mężczyzn noszących brody. Następnie skrytykował tych, którzy nie zapuszczają zarostu, bowiem, jak powiedział, „nie można odróżnić ich od kobiet”, a w pewnym przypadkach mogą także powodować „nieprzyzwoite myśli” u innych mężczyzn.

Mężczyźni powinni mieć brody. Jedną z dwóch części ciała oddzielających mężczyzn od kobiet jest broda. Na przykład, jeśli widzisz z daleka mężczyznę z długimi włosami, możesz pomyśleć że jest kobietą, jeśli nie ma brody, Teraz kobiety i mężczyźni ubierają się w podobny sposób i – nie daj Boże – możesz być opętany przez nieprzyzwoite, homoseksualne myśli.

Koniecznie przeczytaj: Bangladesz: Imam stwierdził, że według prawa szariatu kobiety nie powinny pracować w rolnictwie. Za swoje słowa odpowie przed sądem

Czytaj też: Islam religią pokoju? W jednej z islamskich szkół nauczyciel znęcał się nad małym chłopcem, bo ten nie potrafił recytować Koranu [WIDEO]

Wymóg noszenia bród potwierdzają tzw. hadisy. Są to  przypowieści, bądź wypowiedzi proroka Mahometa tworzące sunnę, czyli Tradycję, która jest najważniejszym, zaraz po Koranie źródłem muzułmańskiego prawa szariatu. Można przeczytać w nich m.in. następujące słowa:  

Wyróżniajcie się od politeistów.(…) Skracajcie wąsy i zapuśćcie brody. (...) Mój Pan nakazał mi zapuścić brodę i przycinać wąsy.

Warto przeczytać: Przerażające oblicze islamu. Muzułmański „duchowny” wyjaśnia, dlaczego muzułmanie porywają i gwałcą chrześcijanki

Podziel się