Szukaj

Imam przekonuje, że według prawa szariatu można ożenić się z własną… córką [WIDEO]

07-11-2017 21:42
Imam Al-Sahfi Mazen al-Sersawi Fot. hhaai / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje portal TVP Info, prominentny egipski imam Al-Azhar stwierdził, iż mężczyźni mogą poślubiać własne córki, jednak tylko wtedy, gdy pochodzą one z nieprawego łoża.

Uzasadniając swoje stwierdzenia islamski duchowny powołał się na imama Al-Sahfi’ego Mazen al-Sersawi uważającego, iż dziewczynka poczęta w wyniku cudzołóstwa nie jest córką mężczyzny, który ją spłodził, gdyż w takim przypadku prawo szariatu nie przypisuje dziecka ojcu ani też nie otrzymuje ono jego nazwiska.   

Wspomniany wcześniej Al-Sersaw wypowiedział swoje kontrowersyjne słowa podczas jednego z publicznych wystąpień. Jego wypowiedź miała miejsce w 2012 roku, jednak dopiero teraz nagranie zawierające jego religijne nauczanie stało się popularne w świecie muzułmańskim.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające oblicze islamu. Muzułmański „duchowny” wyjaśnia, dlaczego muzułmanie porywają i gwałcą chrześcijanki

Czytaj też: Szokujący apel naukowca: Stwórzmy na terenie Francji muzułmańskie państwo z prawem szariatu

Warto przypomnieć, iż na początku tego roku inny islamski duchowny Muftah Mohammad Maarouf także wywołał spore oburzenie. Podczas telewizyjnej debaty stwierdził, że wiek uprawniający do zawarcia związku małżeńskiego powinien być na tyle niski, by obejmował on także noworodki. 

Poniżej prezentujemy nagranie z wystąpieniem Al-Sersawa:

Warto przeczytać: UK: islamska indoktrynacja w szkołach. Uczennica miała napisać list, w którym poinformuje najbliższych o przejściu na islam

Podziel się