Szukaj

Imam pobił się z kobietą w czasie programu na żywo. Nie spodobało mu się to, co usłyszał [wideo]

29-07-2018 11:52
Imam pobił się z prawniczką w TV Fot. ZEE HINDUSTAN / Twitter / screen
Podziel się

Mufti Ejaz Arshad Qasmi został aresztowany przez policję, po tym jak pobił się z kobietą uczestniczącą w nim debacie telewizyjnej w indyjskiej telewizji. Przedmiotem sporu była odmienna interpretacja Koranu.

Prawiczka Faraha Faiz w czasie rozmowy powiedziała, że potrójny talaq nie jest formą rozwodu uznawaną w Koranie. To właśnie rozsierdziło muzułmańskiego duchownego, który wstał i zaczął krzyczeć, a później uderzył swoją oponentkę.

Zgodnie z prawem koranicznym rozwiązanie małżeństwa (talaq) możliwe jest w trzech sytuacjach: w momencie upływu czasu, na jaki zawarto małżeństwo (o ile zostało to określone w umowie małżeńskiej), w momencie rozwodu lub w przypadku apostazji jednego z małżonków.

Koniecznie przeczytaj: Syryjski imam wygłosił kazanie na temat mundialu. „To wydarzenie jest elementem żydowskiego spisku” [wideo]

Czytaj też: Poruszające świadectwo radykalnego imama nawróconego na chrześcijaństwo. „W każdej chwili mogą mnie zabić”

Indie są jednym z niewielu krajów, w którym wśród muzułmanów stosowana jest praktyka „potrójnego talaq”. Według tej zasady, nie znajdującej odzwierciedlenia w Koranie, do przeprowadzenia rozwodu wystarczy sama deklaracja męża. Mężczyzna powtarza wtedy trzykrotnie słowo „talaq” (rozwód). Może to zrobić w dowolnej formie, nawet elektronicznie, wysyłając e-mail czy SMS.

Właśnie ze stosowaniem tej praktyki w Indiach walczy adwokat Faiz, z którą pobił się muzułmański imam.

Warto przeczytać: UK: Anglik krytykował Allaha. Wściekli muzułmanie zareagowali od razu... [wideo]

Podziel się