Szukaj

Indonezja: Imam przestrzegł przed kupowaniem kawy w Starbucksie. „Ci, którzy będą to robić, trafią do piekła” [wideo]

02-05-2018 13:13
Abdul Somad Fot. Ustadz Abdul Somad / facebook.com
Podziel się

W Indonezji znany islamski kaznodzieja podczas swojego niedawnego przemówienia przestrzegł swoich współwyznawców przed kupowaniem kawy w lokalach Starbucksa. Jak dodał, wszyscy, którzy będą to robili, trafią do piekła, ponieważ ta sieć kawiarni finansowo wspiera środowiska LGBT, a to jest niezgodne z prawem szariatu.

Imam Abdul Somad znany jest w swoim kraju głównie z wykładów dotyczących różnych zagadnień religijnych, szczególnie dotyczących tzw. hadisów i islamskiego orzecznictwa. Jego wystąpienia są często transmitowane na YouTube i innych mediach społecznościowych. Ponadto jest on autorem kilku książek, w tym tłumaczeń arabskich publikacji i przewodników religijnych. 

Podczas swojego niedawnego wystąpienia Abdul Somad stanowczo przestrzegł muzułmanów, że kupowanie kawy w lokalach Starbucksa, sieci, która finansowo wspiera środowiska LGBT, jest naruszaniem islamskiego prawa, a to zaś uprawnia Allaha do zsyłania do piekła:

Koniecznie przeczytaj: USA: Starbucks zamknął swoje lokale i zorganizował „antyrasistowskie szkolenie” dla pracowników. Stracił przez to 12 mln dolarów

Czytaj też: Austria: Imam wezwał do wprowadzenia prawa szariatu i utworzenia państwa wyznaniowego. Sprawą zajmie się tamtejsza prokuratura

W zaświatach […] anioły zapytają [społeczność LGBT]: W jaki sposób [wasza społeczność] stała się tak duża? [Społeczność LGBT] odpowie: Z powodu darowizn dla nas. Kto przekazał wam darowizny? Ci, którzy są w niebie. Ale Allah wyciągnie tych, którzy są w niebie i wrzuci ich do piekła za darowanie funduszy Starbucksowi.

Poniżej nagranie:

Warto podkreślić, że Starbucks to firma, której właściciele otwarcie przyznają się do swoich lewicowych poglądów. Co ciekawe, sieć kawiarni krytykowała Donalda Trumpa za niechęć do przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich. Co więcej, w państwach z prawem szariatu firma dostosowała się do wymogów prawa islamu, m.in. oddzielając w swoich lokalach część, w której mogą przebywać mężczyźni, od tej przeznaczonej dla kobiet. Więcej tutaj: Starbucks przekroczył wszelkie granice lewicowej hipokryzji. Stosuje standardy porównywalne do segregacji rasowej

Warto przeczytać: Gdy sędzia Anthony Hayden rozpatrywał sprawę Alfiego Evansa, media przyjrzały się bliżej jego sylwetce. „To działacz organizacji wspierającej środowiska LGBT”

Podziel się