Szukaj

Imam bez ogródek o świętych księgach islamu. To przez nie muzułmanie zabijają [WIDEO]

28-05-2017 20:11
Australijski imam Fot. LegitRy / youtube / screen YouTube
Podziel się

Ku zaskoczeniu prowadzącego program w australijskiej telewizji Sunrise, zaproszony do studia imam nie przekonywał, że islam jest „religią pokoju”. Przeciwnie, właśnie święte księgi islamu oskarżył o radykalizowanie młodych muzułmanów.

Saikh Mohammad Tawhidi podczas telewizyjnej rozmowy na temat radykalnego islamu nie tylko nie bronił swojej religii przed zarzutami o nawoływanie do zabijania niewiernych, ale wprost oskarżył o to święte księgi islamu.

Masz 22-latka, który się zradykalizował podczas dwóch-trzech wizyt w meczecie. Mamy ogromną liczbę młodych ludzi, którzy są zradykalizowani. To dzieje się ze względu na książki, które mamy, islamskie księgi, które czytamy. One sprawiają, że młodzi ludzie wierzą, że jeśli wyjdziesz z domu i zabijesz niewiernych, trafisz do raju – oświadczył.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmański duchowny o kobietach i niewolnictwie [WIDEO]

Czytaj też: Witold Gadowski o V kolumnie islamu w Europie [WIDEO]

Zebrani w studio nie kryli osłupienia. Młodych muzułmanów starał się bronić  gospodarz programu. Przekonywał, że autorytety dla młodych wyznawców Allaha mogą nawracać radykałów ze złej drogi, a dobre życie z muzułmanami to gwarant bezpieczeństwa. Imam stwierdził jednak smutno, że islamskie autorytety nie oceniają trzeźwo sytuacji.

To, że masz dobre kontakty z muzułmańską społecznością, nie znaczy, że możesz ich kontrolować. Nawet dobre życie z muzułmanami nie gwarantuje ochrony przed atakiem radykalnego islamisty – podsumował Saikh Mohammad Tawhidi.

Poniżej nagranie programu (napisy polskie w ustawieniach):

Warto przeczytać: Muzułmański kaznodzieja „nawraca” Niemców na ulicy: „Przynoszą wam słowa pokoju – Allahu Akbar” [WIDEO]

Podziel się