Szukaj

Holenderski minister twierdzi, że w Polsce i Czechach imigranci zostaliby pobici: „Nie mieliby tam życia” [wideo]

21-07-2018 22:08
Imigranci Fot. American Renaissance / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Szef holenderskiego MSZ Stef Blok na spotkaniu z przedstawicielami organizacji międzynarodowych stwierdził, że forsowana przez UE relokacja imigrantów nie uda się ze względu na sprzeciw państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jak potem dodał, według niego w Warszawie czy Pradze „kolorowi” zostaliby pobici.

Nie sądzę, by na płaszczyźnie europejskiej było możliwe przeforsowanie równego przyjmowania uchodźców przez każdy kraj. Wschodni Europejczycy nigdy się na to nie zgodzą

- mówił Blok na zamkniętym spotkaniu.

A nawet zakładając, że zmieniliby stanowisko i powiedzieli „tak”, to jeszcze jedno: przejdźcie się ulicą w Warszawie lub w Pradze. W ogóle nie ma tam ludzi kolorowych. Zabraliby się oni stamtąd w ciągu tygodnia. Prawdopodobnie zostaliby pobici w najprawdziwszym sensie tego słowa. Nie mieliby tam życia

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Lider muzułmańskiej partii apeluje do Holendrów. „Jeżeli nie podoba się Wam multi-kulti, to opuście ten kraj”

Czytaj też: Polskie MSZ ujawniło dane na temat przyznawania polskich paszportów Żydom. Opublikowane dane są zaskakujące

- dodał holenderski minister.

Polityk stwierdził, że nie jest możliwe zrealizowanie idei państwa wielokulturowego, w którym nie ma konfliktów.

Zapis nagrania ze spotkania został pokazany w holenderskiej telewizji publicznej. Wypowiedź polityka spotkała się z ostrą krytyką przedstawicieli koalicji rządowej. Bloka pochwalił natomiast Geert Wilders, lider antyimigranckiej i eurosceptycznej Partii na Rzecz Wolności (PVV).

Szef MSZ przeprosił za swoje słowa w liście do parlamentarzystów. Przyznał, że za daleko posunął się w swojej retoryce i że powinien uważniej dobierać słowa.

Komentarz: holenderski minister postawił dość trafną diagnozę na temat klęski polityki multi-kulti oraz niechęci państw Europy Środkowo-Wschodniej do przyjmowania imigrantów. Niemniej, twierdzenie, że wszyscy Polacy to rasiści, którzy pobiją każdą napotkaną osobę o innych kolorze skóry, są absurdem.

Warto przeczytać: Polski rząd zmienił ustawę IPN po tym szantażu Izraela? Minister Emilewicz kilka dni temu dostała jasne ultimatum

Podziel się